Game-Information

Next games for this group

Last Update: June 6th 2022 15:27
Pfingstturnier-Logo

Games Schedule for International Pentacost Tournament






Saturday 04.06.22
Game-No.DayTimeGymCompetitionTeam ATeam BResultTable Off.
SA-0900-C04.06.2209:00CmSen Gr 8LeadUSV Jena 2 64:18 mSen Dresden Titans 2
SA-0900-D04.06.2209:00DxSen Gr 1SpVgg OstbadTuS Lichterfelde 49:47 xSen Basketball Berlin Süd
SA-0900-F04.06.2209:00FxSen Gr 1BG ZehlendorfBarmer TV 59:47 mSen Bramfelder SV 2
SA-0900-H04.06.2209:00HxU10 Gr 1BG Zehlendorf 1BBC Coburg 31:42 mSen BG Zehlendorf 1
SA-0900-K04.06.2209:00KmSen Gr 5Frecher Joghurt5 Fouls für 1 Hallelujah 53:39 mSen Turnklubb
SA-0900-LA04.06.2209:00LAmU14 Gr 3Eintracht FrankfurtUSC Magdeburg 41:30 wU14 LadyBaskets Jena
SA-0900-LB04.06.2209:00LBwU14 Gr 2BBC Coburg (aK)BC Marburg  6:56 mU14 Dresden Titans 1
SA-0900-PA04.06.2209:00PAmU14 Gr 3BG Zehlendorf 3Dresden Titans 2 31:42 wU12 BG Zehlendorf
SA-0900-PB04.06.2209:00PBxU10 Gr 1RSV Eintracht BG Zehlendorf 2 15:62 mU14 BG Zehlendorf 4
SA-0900-QA04.06.2209:00QAmU14 Gr 1BG Zehlendorf 1AMTV Hamburg 75:28 mU14 BG Zehlendorf 2
SA-0900-QB04.06.2209:00QBmU14 Gr 1Berliner SCUSV Jena 32:42 mU14 SG Bergische Löwen
SA-0900-QC04.06.2209:00QCwU18 Gr 1Walddörfer SVSG Bergische Löwen 39:15 wU16 BG Hamburg West
SA-0900-QD04.06.2209:00QDwU18 Gr 1BG ZehlendorfBSD Dresden 35:23 mU18 ATV Haltern von 1882
SA-0900-U04.06.2209:00UmSen Gr 3ETB SW EssenUSV Jena 1 60:29 mSen Feierleiter
SA-0945-C04.06.2209:45CmSen Gr 11Dresden Titans 2Ahrensburger TSV 37:25 mSen USV Jena 2
SA-0945-D04.06.2209:45DxSen Gr 1Basketball Berlin SüdHere for Beer 36:50 xSen TuS Lichterfelde
SA-0945-F04.06.2209:45FmSen Gr 1Bramfelder SV 2Jade Giants 46:31 xSen Barmer TV
SA-0945-H04.06.2209:45HwU12 Gr 1Walddörfer SVHorsens IC (aK) 32:37 xU10 BBC Coburg
SA-0945-K04.06.2209:45KmSen Gr 2TurnklubbBG Zehlendorf 2 41:51 mSen 5 Fouls für 1 Hallelujah
SA-0945-LA04.06.2209:45LAwU14 Gr 2LadyBaskets JenaCB Recklinghausen 31:39 mU14 USC Magdeburg
SA-0945-LB04.06.2209:45LBmU14 Gr 4Dresden Titans 1Friedenauer TSC 95:9  wU14 BC Marburg
SA-0945-PA04.06.2209:45PAwU12 Gr 1BG ZehlendorfBerliner SC 40:10 mU14 Dresden Titans 2
SA-0945-PB04.06.2209:45PBmU14 Gr 4BG Zehlendorf 4BG Bonn 16:82 xU10 BG Zehlendorf 2
SA-0945-QA04.06.2209:45QAmU14 Gr 2BG Zehlendorf 2Freibeuter 2010 30:35 mU14 AMTV Hamburg
SA-0945-QB04.06.2209:45QBmU14 Gr 2SG Bergische LöwenSkovbakken Bears 29:46 mU14 USV Jena
SA-0945-QC04.06.2209:45QCwU16 Gr 1BG Hamburg WestBG Harburg-Hittfeld 48:17 wU18 SG Bergische Löwen
SA-0945-QD04.06.2209:45QDmU18 Gr 1ATV Haltern von 1882TuRa Harksheide 2 48:27 wU18 BSD Dresden
SA-0945-U04.06.2209:45UmSen Gr 6FeierleiterJam & Jelly 32:34 mSen USV Jena 1
SA-1030-C04.06.2210:30CmSen Gr 12Nandor´s TruppeOTB's Finest 56:38 mSen Ahrensburger TSV
SA-1030-D04.06.2210:30DwSen Gr 2BG Zehlendorf 2IG Börckfreg/Lammrum 13:45 xSen Here for Beer
SA-1030-F04.06.2210:30FmSen Gr 4BGZ & FriendsBramfelder SV 1 57:27 mSen Jade Giants
SA-1030-H04.06.2210:30HmU12 Gr 2BG Zehlendorf (aK) 3Weddinger Wiesel 57:31 wU12 Horsens IC (aK)
SA-1030-K04.06.2210:30KmSen Gr 10Die ElektrikerRSV Eintracht 33:66 mSen BG Zehlendorf 2
SA-1030-LA04.06.2210:30LAmU16 Gr 3BG Zehlendorf 3DJK TUSA 06 Düsseldorf 1 29:33 wU14 CB Recklinghausen
SA-1030-LB04.06.2210:30LBmU16 Gr 3TuRa HarksheideTuS Bothfeld 36:30 mU14 Friedenauer TSC
SA-1030-PA04.06.2210:30PAmU12 Gr 2Berliner SCBG Zehlendorf 2 63:11 wU12 Berliner SC
SA-1030-PB04.06.2210:30PBmU12 Gr 2SG Bergische LöwenWalddörfer SV 37:24 mU14 BG Bonn
SA-1030-QA04.06.2210:30QAwU14 Gr 1BG ZehlendorfEintracht Frankfurt 40:32 mU14 Freibeuter 2010
SA-1030-QB04.06.2210:30QBwU14 Gr 1SG Bergische LöwenWalddörfer SV 27:41 mU14 Skovbakken Bears
SA-1030-QC04.06.2210:30QCwU16 Gr 1Eintracht FrankfurtLadyBaskets Jena 46:9  wU16 BG Harburg-Hittfeld
SA-1030-QD04.06.2210:30QDmU18 Gr 1BC MarburgCertified Ballers 44:45 mU18 TuRa Harksheide 2
SA-1030-U04.06.2210:30UmSen Gr 9Lost LTMondstein Seeadler 23:32 mSen Jam & Jelly
SA-1115-C04.06.2211:15CwSen Gr 7Bramfelder SVTwente Buzzards 25:26 mSen OTB's Finest
SA-1115-D04.06.2211:15DwSen Gr 7VfL AstroLadies BochumFrankfurt & Friends 56:40 wSen IG Börckfreg/Lammrum
SA-1115-F04.06.2211:15FwSen Gr 8BG Zehlendorf 1BG Harburg-Hittfeld 36:17 mSen Bramfelder SV 1
SA-1115-H04.06.2211:15HmU12 Gr 1BG Zehlendorf (aK) 4Hellas Basket 68:7  mU12 Weddinger Wiesel
SA-1115-K04.06.2211:15KwSen Gr 4GV WaltropVfB Hermsdorf 33:52 mSen RSV Eintracht
SA-1115-LA04.06.2211:15LAmU18 Gr 2TuRa Harksheide 1Turn Klubb zu Hannover 71:41 mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
SA-1115-LB04.06.2211:15LBmU18 Gr 1BG ZehlendorfUSV Halle Rhinos 49:44 mU16 TuS Bothfeld
SA-1115-PA04.06.2211:15PAmU12 Gr 1AMTV HamburgFreibeuter 2010 17:43 mU12 BG Zehlendorf 2
SA-1115-PB04.06.2211:15PBmU12 Gr 1BG Zehlendorf 1RSV Eintracht 59:12 mU12 Walddörfer SV
SA-1115-QA04.06.2211:15QAmU16 Gr 1Hertener Löwen (aK)BG Zehlendorf 1 11:81 wU14 Eintracht Frankfurt
SA-1115-QB04.06.2211:15QBwU16 Gr 1SG Bergische LöwenTuS Lichterfelde 20:43 wU14 Walddörfer SV
SA-1115-QC04.06.2211:15QCmU16 Gr 1Skovbakken BearsWalddörfer SV 75:21 wU16 LadyBaskets Jena
SA-1115-QD04.06.2211:15QDmU18 Gr 2Berliner SCAMTV Hamburg 33:30 mU18 Certified Ballers
SA-1115-U04.06.2211:15UmSen Gr 7Die SeitenstecherRSV Zweitracht 37:33 mSen Mondstein Seeadler
SA-1115-VB04.06.2211:15VBwSen Gr 3Hürther BC (wU22)Twente Buzzards (wU22) 83:17 mSen BG Zehlendorf 3
SA-1200-C04.06.2212:00CwSen Gr 5Baller BabesDynamo Tresen 43:52 wSen Twente Buzzards
SA-1200-D04.06.2212:00DwSen Gr 1USV JenaWalddörfer SV 26:29 wSen Frankfurt & Friends
SA-1200-F04.06.2212:00FwSen Gr 5Innsbruck Reunion U7trifftU8  29:43 wSen BG Harburg-Hittfeld
SA-1200-H04.06.2212:00HxU10 Gr 1BG Zehlendorf 1BG Zehlendorf 2  8:62 mU12 Hellas Basket
SA-1200-K04.06.2212:00KmSen Gr 55 Fouls für 1 HallelujahDresden Titans 1 34:36 wSen VfB Hermsdorf
SA-1200-LA04.06.2212:00LAmU14 Gr 3Eintracht FrankfurtUBC Münster 50:27 mU18 Turn Klubb zu Hannover
SA-1200-LB04.06.2212:00LBmU16 Gr 4AMTV Hamburg 2DJK TUSA 06 Düsseldorf 2 23:38 mU18 USV Halle Rhinos
SA-1200-PA04.06.2212:00PAmU14 Gr 3USC MagdeburgBG Zehlendorf 3 34:27 mU12 Freibeuter 2010
SA-1200-PB04.06.2212:00PBxU10 Gr 1BBC CoburgRSV Eintracht  60:52 mU12 RSV Eintracht
SA-1200-QA04.06.2212:00QAmU14 Gr 1USV PotsdamBG Zehlendorf 1  7:76 mU16 BG Zehlendorf 1
SA-1200-QB04.06.2212:00QBmU14 Gr 1USV JenaAMTV Hamburg 47:38 wU16 TuS Lichterfelde
SA-1200-QC04.06.2212:00QCwU18 Gr 1BSD DresdenEintracht Frankfurt 18:40 mU16 Walddörfer SV
SA-1200-QD04.06.2212:00QDmU18 Gr 2BC HellenenTwente Buzzards 45:20 mU18 AMTV Hamburg
SA-1200-U04.06.2212:00UwSen Gr 3BSV Wulfen (wU22)City Basket Berlin 18:45 mSen RSV Zweitracht
SA-1200-VA104.06.2212:00VA13m18 Gr 1Royal DogzHoopers 15:9  3m18 Berlin 2
SA-1200-VA204.06.2212:00VA23m18 Gr 2BeuterRepresentDudu Berlin 16:18 3m18 Berlin 3
SA-1200-VB04.06.2212:00VBmSen Gr 3BG Zehlendorf 3ETB SW Essen 35:72 wSen Twente Buzzards (wU22)
SA-1230-VA104.06.2212:30VA13m18 Gr 1Berlin 2Berlin 1  6:22 3m18 Hoopers
SA-1230-VA204.06.2212:30VA23m18 Gr 2Berlin 3RSV Eintracht 21:10 3m18 Dudu Berlin
SA-1245-C04.06.2212:45CmU22 Gr 1Berlin VipersTurnklubb 10:51 wSen Dynamo Tresen
SA-1245-D04.06.2212:45DwSen Gr 1GeorginasUAB Wien 35:19 wSen Walddörfer SV
SA-1245-F04.06.2212:45FmSen Gr 1Jade GiantsBG Zehlendorf 1 18:64 wSen U7trifftU8
SA-1245-H04.06.2212:45HwU12 Gr 1Horsens IC (aK)Berliner SC 59:5  xU10 BG Zehlendorf 2
SA-1245-K04.06.2212:45KmSen Gr 2BG Zehlendorf 2Dynamo Tresen 52:26 mSen Dresden Titans 1
SA-1245-LA04.06.2212:45LAwU14 Gr 2Horsens ICBBC Coburg (aK) 71:8  mU14 UBC Münster
SA-1245-LB04.06.2212:45LBmU14 Gr 4Friedenauer TSCBG Bonn  9:108mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
SA-1245-PA04.06.2212:45PAwU12 Gr 1BG ZehlendorfWalddörfer SV 56:39 mU14 BG Zehlendorf 3
SA-1245-PB04.06.2212:45PBmU14 Gr 4TuRa HarksheideBG Zehlendorf 4 52:15 xU10 RSV Eintracht
SA-1245-QA04.06.2212:45QAmU14 Gr 2Walddörfer SVBG Zehlendorf 2 33:70 mU14 BG Zehlendorf 1
SA-1245-QB04.06.2212:45QBmU14 Gr 2Skovbakken BearsFreibeuter 2010 37:23 mU14 AMTV Hamburg
SA-1245-QC04.06.2212:45QCwU18 Gr 1BG BonnSG Bergische Löwen 39:26 wU18 Eintracht Frankfurt
SA-1245-QD04.06.2212:45QDwU18 Gr 1BG ZehlendorfWalddörfer SV 33:37 mU18 Twente Buzzards
SA-1245-U04.06.2212:45UmSen Gr 6Twente BuzzardsFeierleiter 26:47 wSen City Basket Berlin
SA-1245-VB04.06.2212:45VBmU22 Gr 1BG Zehlendorf 2AMTV Hamburg 45:17 mSen ETB SW Essen
SA-1300-VA104.06.2213:00VA13m18 Gr 1HoopersBerlin 1 11:12 3mSe Isetia
SA-1300-VA204.06.2213:00VA23m18 Gr 2Dudu BerlinRSV Eintracht 21:11 3mSe Isetia Potiad
SA-1330-C04.06.2213:30CmU22 Gr 1UBC MünsterBG Zehlendorf 1 63:32 mU22 Turnklubb
SA-1330-D04.06.2213:30DmSen Gr 11Ahrensburger TSVATV Halt 36:44 wSen UAB Wien
SA-1330-F04.06.2213:30FmSen Gr 4BTB Royals OldenburgBGZ & Friends 26:34 mSen BG Zehlendorf 1
SA-1330-H04.06.2213:30HmU12 Gr 2BG Zehlendorf 2BG Zehlendorf (aK) 3 20:43 wU12 Berliner SC
SA-1330-K04.06.2213:30KxSen Gr 1Barmer TVBasketball Berlin Süd 53:60 mSen Dynamo Tresen
SA-1330-LA04.06.2213:30LAmU16 Gr 2UBC MünsterAMTV Hamburg 1 43:18 wU14 BBC Coburg (aK)
SA-1330-LB04.06.2213:30LBwU14 Gr 2LadyBaskets JenaBC Marburg 32:30 mU14 BG Bonn
SA-1330-PA04.06.2213:30PAmU12 Gr 2Weddinger WieselSG Bergische Löwen 24:21 wU12 Walddörfer SV
SA-1330-PB04.06.2213:30PBmU12 Gr 2Walddörfer SVBerliner SC 12:61 mU14 BG Zehlendorf 4
SA-1330-QA04.06.2213:30QAwU14 Gr 1TSV Jahn FreisingBG Zehlendorf 23:15 mU14 BG Zehlendorf 2
SA-1330-QB04.06.2213:30QBwU14 Gr 1Eintracht FrankfurtSG Bergische Löwen 45:8  mU14 Freibeuter 2010
SA-1330-QC04.06.2213:30QCwU18 Gr 1BC MarburgTSV Jahn Freising 54:25 wU18 SG Bergische Löwen
SA-1330-QD04.06.2213:30QDmU18 Gr 1Certified BallersTuRa Harksheide 2 46:29 wU18 Walddörfer SV
SA-1330-U04.06.2213:30UwSen Gr 6ElektrikerWeddinger Wiesel 31:25 mSen Feierleiter
SA-1330-VA104.06.2213:30VA13mSe Gr 1IsetiaAdvanced Chemistry 22:12 3m18 Berlin 1
SA-1330-VA204.06.2213:30VA23mSe Gr 2Isetia PotiadJugos 21:11 3m18 RSV Eintracht
SA-1330-VB04.06.2213:30VBmSen Gr 9RuhrpottBallersLost LT 31:22 mU22 AMTV Hamburg
SA-1400-VA104.06.2214:00VA13mSe Gr 14ofakindViet Cypher 15:14 3mSe Advanced Chemistry
SA-1400-VA204.06.2214:00VA23mSe Gr 4Royal DogzCertified Men Lover 22:9  3mSe Jugos
SA-1415-C04.06.2214:15CmSen Gr 12OTB's FinestWalddörfer SV 87:29 mU22 BG Zehlendorf 1
SA-1415-D04.06.2214:15DmSen Gr 8USV Jena 2AMTV Hamburg 16:42 mSen ATV Halt
SA-1415-F04.06.2214:15FxSen Gr 1TuS LichterfeldeBG Zehlendorf 44:40 mSen BGZ & Friends
SA-1415-H04.06.2214:15HmU12 Gr 1BG Zehlendorf 1BG Zehlendorf (aK) 4 60:24 mU12 BG Zehlendorf (aK) 3
SA-1415-K04.06.2214:15KxSen Gr 1Here for BeerSpVgg Ostbad 63:50 xSen Basketball Berlin Süd
SA-1415-LA04.06.2214:15LAmU16 Gr 3TuS BothfeldBG Zehlendorf 3 44:29 mU16 AMTV Hamburg 1
SA-1415-LB04.06.2214:15LBmU16 Gr 2BG Zehlendorf 2BBC Coburg 47:39 wU14 BC Marburg
SA-1415-PA04.06.2214:15PAmU12 Gr 1Hellas BasketAMTV Hamburg 10:40 mU12 SG Bergische Löwen
SA-1415-PB04.06.2214:15PBmU12 Gr 1RSV EintrachtFreibeuter 2010 21:22 mU12 Berliner SC
SA-1415-QA04.06.2214:15QAmU16 Gr 1BG Zehlendorf 1Walddörfer SV 48:40 wU14 BG Zehlendorf
SA-1415-QB04.06.2214:15QBmU16 Gr 4Jade GiantsMistelbach Mustangs 34:35 wU14 SG Bergische Löwen
SA-1415-QC04.06.2214:15QCmU16 Gr 1Hertener Löwen (aK)Skovbakken Bears  2:86 wU18 TSV Jahn Freising
SA-1415-QD04.06.2214:15QDmU18 Gr 1ATV Haltern von 1882USV Halle Rhinos 27:51 mU18 TuRa Harksheide 2
SA-1415-U04.06.2214:15UmSen Gr 7RSV ZweitrachtBuslenker Basketball 47:56 wSen Weddinger Wiesel
SA-1415-VB04.06.2214:15VBmSen Gr 10TuRa HarksheideDie Elektriker 38:39 mSen Lost LT
SA-1430-VA104.06.2214:30VA13mSe Gr 33X3 BerlinAirboys 22:7  3mSe Viet Cypher
SA-1430-VA204.06.2214:30VA23mSe Gr 2104supersonicsPlayground Movement 22:13 3mSe Certified Men Lover
SA-1500-C04.06.2215:00CwSen Gr 7VfL AstroLadies BochumBramfelder SV 54:33 mSen Walddörfer SV
SA-1500-D04.06.2215:00DwSen Gr 2IG Börckfreg/LammrumSC Ottensen 44:30 mSen AMTV Hamburg
SA-1500-F04.06.2215:00FwSen Gr 7Frankfurt & FriendsTwente Buzzards 48:21 xSen BG Zehlendorf
SA-1500-H04.06.2215:00HxU10 Gr 1BG Zehlendorf 2BBC Coburg 65:15 mU12 BG Zehlendorf (aK) 4
SA-1500-K04.06.2215:00KmSen Gr 5Dresden Titans 1Frecher Joghurt 31:41 xSen SpVgg Ostbad
SA-1500-LA04.06.2215:00LAmU18 Gr 2AMTV HamburgTwente Buzzards 25:35 mU16 BG Zehlendorf 3
SA-1500-LB04.06.2215:00LBmU14 Gr 3Dresden Titans 2Eintracht Frankfurt 23:29 mU16 BBC Coburg
SA-1500-PA04.06.2215:00PAmU14 Gr 3UBC MünsterBG Zehlendorf 3 30:44 mU12 AMTV Hamburg
SA-1500-PB04.06.2215:00PBxU10 Gr 1RSV Eintracht BG Zehlendorf 1 39:18 mU12 Freibeuter 2010
SA-1500-QA04.06.2215:00QAmU14 Gr 1USV JenaBG Zehlendorf 1  5:69 mU16 Walddörfer SV
SA-1500-QB04.06.2215:00QBmU14 Gr 1Berliner SCUSV Potsdam 24:40 mU16 Mistelbach Mustangs
SA-1500-QC04.06.2215:00QCwU16 Gr 1BG Hamburg WestSG Bergische Löwen 48:13 mU16 Skovbakken Bears
SA-1500-QD04.06.2215:00QDmU18 Gr 2Berliner SCTuRa Harksheide 1 28:48 mU18 USV Halle Rhinos
SA-1500-U04.06.2215:00UwSen Gr 3BSV Wulfen (wU22)Hürther BC (wU22) 20:53 mSen Buslenker Basketball
SA-1500-VA104.06.2215:00VA13mSe Gr 3HeartBallerzBBV 1 16:21 3mSe Airboys
SA-1500-VA204.06.2215:00VA23mSe Gr 4APMTeam Skorpion 19:10 3mSe Playground Movement
SA-1500-VB04.06.2215:00VBmSen Gr 3USV Jena 1BG Zehlendorf 3 39:34 mSen Die Elektriker
SA-1530-VA104.06.2215:30VA13m18 Gr 1Royal DogzBerlin 2 21:6  3mSe BBV 1
SA-1530-VA204.06.2215:30VA23m18 Gr 2BeuterRepresentBerlin 3 16:14 3mSe Team Skorpion
SA-1545-C04.06.2215:45CwSen Gr 5U7trifftU8 Dynamo Tresen 36:25 wSen Bramfelder SV
SA-1545-D04.06.2215:45DwSen Gr 5Baller BabesInnsbruck Reunion  31:35 wSen SC Ottensen
SA-1545-F04.06.2215:45FwSen Gr 8BG Harburg-HittfeldJade Giants 26:29 wSen Twente Buzzards
SA-1545-H04.06.2215:45HwU12 Gr 1Berliner SCWalddörfer SV  4:83 xU10 BBC Coburg
SA-1545-K04.06.2215:45KmSen Gr 2Dynamo TresenTurnklubb 22:47 mSen Frecher Joghurt
SA-1545-LA04.06.2215:45LAmU14 Gr 4Dresden Titans 1TuRa Harksheide 51:31 mU18 Twente Buzzards
SA-1545-LB04.06.2215:45LBmU18 Gr 1BC MarburgBG Zehlendorf 32:35 mU14 Eintracht Frankfurt
SA-1545-PA04.06.2215:45PAwU12 Gr 1Horsens IC (aK)BG Zehlendorf 17:20 mU14 BG Zehlendorf 3
SA-1545-PB04.06.2215:45PBmU14 Gr 4Friedenauer TSCBG Zehlendorf 4  9:41 xU10 BG Zehlendorf 1
SA-1545-QA04.06.2215:45QAmU14 Gr 2Skovbakken BearsBG Zehlendorf 2 48:24 mU14 BG Zehlendorf 1
SA-1545-QB04.06.2215:45QBmU14 Gr 2SG Bergische LöwenWalddörfer SV 59:16 mU14 USV Potsdam
SA-1545-QC04.06.2215:45QCmU16 Gr 3DJK TUSA 06 Düsseldorf 1TuRa Harksheide 23:31 wU16 SG Bergische Löwen
SA-1545-QD04.06.2215:45QDmU18 Gr 2BC HellenenTurn Klubb zu Hannover 23:28 mU18 TuRa Harksheide 1
SA-1545-U04.06.2215:45UwSen Gr 3Twente Buzzards (wU22)City Basket Berlin 13:34 wSen Hürther BC (wU22)
SA-1545-VB04.06.2215:45VBmSen Gr 6Jam & JellyTwente Buzzards 43:25 mSen BG Zehlendorf 3
SA-1600-VA104.06.2216:00VA13mSe Gr 1Advanced ChemistryViet Cypher 18:15 3m18 Berlin 2
SA-1600-VA204.06.2216:00VA23mSe Gr 2JugosPlayground Movement 20:16 3m18 Berlin 3
SA-1630-C04.06.2216:30CwSen Gr 1GeorginasUSV Jena 40:36 wSen Dynamo Tresen
SA-1630-D04.06.2216:30DwSen Gr 1Walddörfer SVUAB Wien 31:36 wSen Innsbruck Reunion
SA-1630-F04.06.2216:30FmSen Gr 4Bramfelder SV 1BTB Royals Oldenburg 24:47 wSen Jade Giants
SA-1630-H04.06.2216:30HmU12 Gr 2BG Zehlendorf (aK) 3Walddörfer SV 40:20 wU12 Walddörfer SV
SA-1630-K04.06.2216:30KmSen Gr 11ATV HaltDresden Titans 2 38:48 mSen Turnklubb
SA-1630-LA04.06.2216:30LAwU14 Gr 2CB RecklinghausenHorsens IC 45:37 mU14 TuRa Harksheide
SA-1630-LB04.06.2216:30LBwU14 Gr 2BBC Coburg (aK)LadyBaskets Jena 19:52 mU18 BG Zehlendorf
SA-1630-PA04.06.2216:30PAmU12 Gr 2Berliner SCSG Bergische Löwen 23:16 wU12 BG Zehlendorf
SA-1630-PB04.06.2216:30PBmU12 Gr 2BG Zehlendorf 2Weddinger Wiesel 28:40 mU14 BG Zehlendorf 4
SA-1630-QA04.06.2216:30QAwU14 Gr 1BG ZehlendorfSG Bergische Löwen 48:6  mU14 BG Zehlendorf 2
SA-1630-QB04.06.2216:30QBwU14 Gr 1Walddörfer SVTSV Jahn Freising 19:47 mU14 Walddörfer SV
SA-1630-QC04.06.2216:30QCwU18 Gr 1SG Bergische LöwenBSD Dresden 21:31 mU16 TuRa Harksheide
SA-1630-QD04.06.2216:30QDwU18 Gr 1BG ZehlendorfBC Marburg 35:41 mU18 Turn Klubb zu Hannover
SA-1630-U04.06.2216:30UwSen Gr 6Double DribblersElektriker 27:33 wSen City Basket Berlin
SA-1630-VA104.06.2216:30VA13mSe Gr 1Isetia4ofakind 22:9  3mSe Viet Cypher
SA-1630-VA204.06.2216:30VA23mSe Gr 4Certified Men LoverTeam Skorpion 22:5  3mSe Playground Movement
SA-1630-VB04.06.2216:30VBmSen Gr 9Mondstein SeeadlerRuhrpottBallers 43:19 mSen Twente Buzzards
SA-1700-VA104.06.2217:00VA13m18 Gr 1Berlin 2Hoopers 18:20 3mSe 4ofakind
SA-1700-VA204.06.2217:00VA23m18 Gr 2Berlin 3Dudu Berlin 15:22 3mSe Team Skorpion
SA-1715-C04.06.2217:15CmSen Gr 12Walddörfer SVNandor´s Truppe 29:73 wSen USV Jena
SA-1715-D04.06.2217:15DmSen Gr 8AMTV HamburgLead 40:67 wSen UAB Wien
SA-1715-F04.06.2217:15FmSen Gr 1BG Zehlendorf 1Bramfelder SV 2 44:45 mSen BTB Royals Oldenburg
SA-1715-H04.06.2217:15HmU12 Gr 1BG Zehlendorf (aK) 4RSV Eintracht 39:40 mU12 Walddörfer SV
SA-1715-K04.06.2217:15KmSen Gr 10RSV EintrachtTuRa Harksheide 75:25 mSen Dresden Titans 2
SA-1715-LA04.06.2217:15LAmU16 Gr 2AMTV Hamburg 1BBC Coburg 25:42 wU14 Horsens IC
SA-1715-LB04.06.2217:15LBmU16 Gr 2UBC MünsterBG Zehlendorf 2 55:47 wU14 LadyBaskets Jena
SA-1715-PA04.06.2217:15PAmU12 Gr 1AMTV HamburgBG Zehlendorf 1 18:69 mU12 SG Bergische Löwen
SA-1715-PB04.06.2217:15PBmU12 Gr 1Freibeuter 2010Hellas Basket 50:14 mU12 Weddinger Wiesel
SA-1715-QA04.06.2217:15QAmU16 Gr 1BG Zehlendorf 1Skovbakken Bears 11:72 wU14 SG Bergische Löwen
SA-1715-QB04.06.2217:15QBmU16 Gr 4AMTV Hamburg 2Jade Giants 16:73 wU14 TSV Jahn Freising
SA-1715-QC04.06.2217:15QCmU16 Gr 4Mistelbach MustangsDJK TUSA 06 Düsseldorf 2 64:16 wU18 BSD Dresden
SA-1715-QD04.06.2217:15QDwU18 Gr 1TSV Jahn FreisingBG Bonn 18:32 wU18 BC Marburg
SA-1715-U04.06.2217:15UmSen Gr 7Buslenker BasketballDie Seitenstecher 46:41 wSen Elektriker
SA-1715-VB04.06.2217:15VBmU22 Gr 1AMTV HamburgBerlin Vipers 30:23 mSen RuhrpottBallers
SA-1730-VA104.06.2217:30VA13mSe Gr 3AirboysBBV 1 13:17 3m18 Hoopers
SA-1730-VA204.06.2217:30VA23mSe Gr 4Royal DogzAPM 19:16 3m18 Dudu Berlin
SA-1800-C04.06.2218:00CwSen Gr 4Elmshorner MTVGV Waltrop 14:48 mSen Nandor´s Truppe
SA-1800-D04.06.2218:00DwSen Gr 2SC OttensenBG Zehlendorf 2 18:37 mSen Lead
SA-1800-F04.06.2218:00FxSen Gr 1BG ZehlendorfSpVgg Ostbad 59:32 mSen Bramfelder SV 2
SA-1800-K04.06.2218:00KxSen Gr 1Here for BeerBarmer TV 57:47 mSen TuRa Harksheide
SA-1800-LA04.06.2218:00LAwU16 Gr 1TuS LichterfeldeBG Hamburg West 36:33 mU16 BBC Coburg
SA-1800-LB04.06.2218:00LBmU14 Gr 3UBC MünsterDresden Titans 2 25:44 mU16 BG Zehlendorf 2
SA-1800-QA04.06.2218:00QAmU14 Gr 1AMTV HamburgBerliner SC 32:30 mU16 Skovbakken Bears
SA-1800-QB04.06.2218:00QBwU16 Gr 1BG Harburg-HittfeldEintracht Frankfurt 13:36 mU16 Jade Giants
SA-1800-QC04.06.2218:00QCwU16 Gr 1LadyBaskets JenaSG Bergische Löwen 19:20 mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
SA-1800-QD04.06.2218:00QDwU18 Gr 1Walddörfer SVEintracht Frankfurt 26:43 wU18 BG Bonn
SA-1800-U04.06.2218:00UwSen Gr 7Bramfelder SVFrankfurt & Friends 26:28 mSen Die Seitenstecher
SA-1800-VA104.06.2218:00VA13mSe Gr 33X3 BerlinHeartBallerz 11:9  3mSe BBV 1
SA-1800-VA204.06.2218:00VA23mSe Gr 2Isetia Potiad104supersonics 17:19 3mSe APM
SA-1800-VB04.06.2218:00VBwSen Gr 7Twente BuzzardsVfL AstroLadies Bochum 32:38 mU22 Berlin Vipers
SA-1830-VA104.06.2218:30VA13m18 Gr 1Berlin 1Royal Dogz 13:22 3mSe HeartBallerz
SA-1830-VA204.06.2218:30VA23m18 Gr 2RSV EintrachtBeuterRepresent 21:11 3mSe 104supersonics
SA-1845-C04.06.2218:45CwSen Gr 5Dynamo TresenInnsbruck Reunion  32:37 wSen GV Waltrop
SA-1845-D04.06.2218:45DwSen Gr 5U7trifftU8 Baller Babes 42:19 wSen BG Zehlendorf 2
SA-1845-F04.06.2218:45FwSen Gr 8Jade GiantsBG Zehlendorf 1 15:27 xSen SpVgg Ostbad
SA-1845-K04.06.2218:45KxSen Gr 1Basketball Berlin SüdTuS Lichterfelde 55:45 xSen Barmer TV
SA-1845-LA04.06.2218:45LAmU18 Gr 2AMTV HamburgBC Hellenen 18:38 wU16 BG Hamburg West
SA-1845-LB04.06.2218:45LBmU14 Gr 4BG BonnDresden Titans 1 44:58 mU14 Dresden Titans 2
SA-1845-QA04.06.2218:45QAmU14 Gr 2Freibeuter 2010SG Bergische Löwen 26:38 mU14 Berliner SC
SA-1845-QB04.06.2218:45QBmU16 Gr 1Walddörfer SVHertener Löwen (aK) 47:19 wU16 Eintracht Frankfurt
SA-1845-QC04.06.2218:45QCmU18 Gr 1USV Halle RhinosCertified Ballers 36:42 wU16 SG Bergische Löwen
SA-1845-QD04.06.2218:45QDmU18 Gr 2Twente BuzzardsTuRa Harksheide 1 20:55 wU18 Eintracht Frankfurt
SA-1845-U04.06.2218:45UwSen Gr 3Twente Buzzards (wU22)BSV Wulfen (wU22) 16:32 wSen Frankfurt & Friends
SA-1845-VB04.06.2218:45VBmSen Q 1-16USV Jena 1Turnklubb 35:38 wSen VfL AstroLadies Bochum
SA-1900-VA104.06.2219:00VA13mSe Gr 14ofakindAdvanced Chemistry 20:21 3m18 Royal Dogz
SA-1900-VA204.06.2219:00VA23mSe Gr 2104supersonicsJugos 21:17 3m18 BeuterRepresent
SA-1930-C04.06.2219:30CmU22 Gr 1TurnklubbUBC Münster 41:42 wSen Innsbruck Reunion
SA-1930-D04.06.2219:30DwSen Gr 1Walddörfer SVGeorginas 11:33 wSen Baller Babes
SA-1930-F04.06.2219:30FwSen Gr 1UAB WienUSV Jena 14:21 wSen BG Zehlendorf 1
SA-1930-K04.06.2219:30KwSen Gr 6Weddinger WieselDouble Dribblers 28:43 xSen TuS Lichterfelde
SA-1930-LA04.06.2219:30LAwU14 Gr 2BC MarburgHorsens IC 26:39 mU18 BC Hellenen
SA-1930-LB04.06.2219:30LBwU14 Gr 2CB RecklinghausenBBC Coburg (aK) 80:8  mU14 Dresden Titans 1
SA-1930-QA04.06.2219:30QAwU14 Gr 1Eintracht FrankfurtWalddörfer SV 33:25 mU14 SG Bergische Löwen
SA-1930-QB04.06.2219:30QBmU16 Gr 3TuS BothfeldDJK TUSA 06 Düsseldorf 1 30:9  mU16 Hertener Löwen (aK)
SA-1930-QC04.06.2219:30QCmU18 Gr 1TuRa Harksheide 2BC Marburg 28:59 mU18 Certified Ballers
SA-1930-QD04.06.2219:30QDmU18 Gr 2Turn Klubb zu HannoverBerliner SC 38:20 mU18 TuRa Harksheide 1
SA-1930-U04.06.2219:30UwSen Gr 3City Basket BerlinHürther BC (wU22) 20:43 wSen BSV Wulfen (wU22)
SA-1930-VA104.06.2219:30VA13mSe Gr 1Viet CypherIsetia  0:20 3mSe Advanced Chemistry
SA-1930-VA204.06.2219:30VA23mSe Gr 4APMCertified Men Lover 14:22 3mSe Jugos
SA-1930-VB04.06.2219:30VBmU22 Gr 1BG Zehlendorf 1BG Zehlendorf 2 14:42 mSen Turnklubb
SA-2000-VA104.06.2220:00VA13mSe Gr 3BBV 13X3 Berlin  9:21 3mSe Isetia
SA-2000-VA204.06.2220:00VA23mSe Gr 2Playground MovementIsetia Potiad  9:20 3mSe Certified Men Lover
SA-2015-C04.06.2220:15CmSen Q 1-16Jam & JellyDie Seitenstecher 41:35 mU22 UBC Münster
SA-2015-D04.06.2220:15DmSen Q 1-16RuhrpottBallersAMTV Hamburg 74:40 wSen Georginas
SA-2015-F04.06.2220:15FmSen Q 1-16Dresden Titans 1BTB Royals Oldenburg 30:52 wSen USV Jena
SA-2015-K04.06.2220:15KmSen Q 1-16Bramfelder SV 2OTB's Finest 20:0  wSen Double Dribblers
SA-2015-LA04.06.2220:15LAmU16 Gr 2BBC CoburgUBC Münster 29:39 wU14 Horsens IC
SA-2015-LB04.06.2220:15LBmU16 Gr 2BG Zehlendorf 2AMTV Hamburg 1 44:26 wU14 BBC Coburg (aK)
SA-2015-QA04.06.2220:15QAmU16 Gr 4DJK TUSA 06 Düsseldorf 2Jade Giants 17:78 wU14 Walddörfer SV
SA-2015-QB04.06.2220:15QBmU16 Gr 4Mistelbach MustangsAMTV Hamburg 2 56:4  mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
SA-2015-QC04.06.2220:15QCwU18 Gr 1BSD DresdenTSV Jahn Freising 42:9  mU18 BC Marburg
SA-2015-QD04.06.2220:15QDwU18 Gr 1BG BonnBG Zehlendorf 26:48 mU18 Berliner SC
SA-2015-U04.06.2220:15UmSen Q 1-16Buslenker BasketballFeierleiter 66:34 wSen Hürther BC (wU22)
SA-2030-VA104.06.2220:30VA13mSe Gr 3HeartBallerzAirboys 11:12 3mSe 3X3 Berlin
SA-2030-VA204.06.2220:30VA23mSe Gr 4Team SkorpionRoyal Dogz  0:20 3mSe Isetia Potiad
SA-2100-D04.06.2221:00DwSen Gr 4VfB HermsdorfElmshorner MTV 55:4  mSen AMTV Hamburg
SA-2100-F04.06.2221:00FmSen Q 1-16ATV HaltDie Elektriker 20:46 mSen BTB Royals Oldenburg
SA-2100-K04.06.2221:00KmSen Q 1-16Nandor´s TruppeBG Zehlendorf 1 69:36 mSen OTB's Finest
SA-2100-LA04.06.2221:00LAmU16 Gr 3BG Zehlendorf 3TuRa Harksheide 15:45 mU16 UBC Münster
SA-2100-LB04.06.2221:00LBmU18 Gr 1BG ZehlendorfATV Haltern von 1882 60:34 mU16 AMTV Hamburg 1
SA-2100-QA04.06.2221:00QAwU16 Gr 1LadyBaskets JenaBG Harburg-Hittfeld 20:21 mU16 Jade Giants
SA-2100-QB04.06.2221:00QBwU16 Gr 1Eintracht FrankfurtTuS Lichterfelde 21:28 mU16 AMTV Hamburg 2
SA-2100-QC04.06.2221:00QCwU18 Gr 1BC MarburgWalddörfer SV 48:32 wU18 TSV Jahn Freising
SA-2100-QD04.06.2221:00QDwU18 Gr 1Eintracht FrankfurtSG Bergische Löwen 30:16 wU18 BG Zehlendorf
Sunday 05.06.22
Game-No.DayTimeGymCompetitionTeam ATeam BResultTable Off.
SO-0900-C05.06.2209:00CmU22 Gr 1TurnklubbAMTV Hamburg 48:22 mU22 BG Zehlendorf 1
SO-0900-D05.06.2209:00DxSen Gr 1TuS LichterfeldeHere for Beer 43:61 xSen SpVgg Ostbad
SO-0900-F05.06.2209:00FxSen Gr 1Basketball Berlin SüdBG Zehlendorf 36:53 wSen Walddörfer SV
SO-0900-H05.06.2209:00HxU10 Gr 1BBC CoburgBG Zehlendorf 1 41:38 wU12 Horsens IC (aK)
SO-0900-K05.06.2209:00KwSen Gr BBSV Wulfen (wU22)Baller Babes 17:36 wSen SC Ottensen
SO-0900-LA05.06.2209:00LAmU14 Gr 4TuRa HarksheideFriedenauer TSC 91:6  mU12 BG Zehlendorf 1
SO-0900-LB05.06.2209:00LBmU14 Gr 3USC MagdeburgUBC Münster 22:41 mU18 BG Zehlendorf
SO-0900-PA05.06.2209:00PAxU10 Gr 1BG Zehlendorf 2RSV Eintracht  55:10 mU12 RSV Eintracht
SO-0900-PB05.06.2209:00PBwU12 Gr 1Berliner SCBG Zehlendorf  7:52 mU14 BG Zehlendorf 3
SO-0900-QA05.06.2209:00QAwU14 Gr 1Walddörfer SVBG Zehlendorf 14:35 mU14 BG Zehlendorf 2
SO-0900-QB05.06.2209:00QBwU14 Gr 1TSV Jahn FreisingEintracht Frankfurt 36:29 mU14 BG Zehlendorf 1
SO-0900-QC05.06.2209:00QCmU14 Gr 1USV PotsdamUSV Jena 28:26 mU14 Walddörfer SV
SO-0900-QD05.06.2209:00QDwU18 Gr 1TSV Jahn FreisingEintracht Frankfurt 17:59 wU18 BC Marburg
SO-0900-U05.06.2209:00UmSen Gr BTwente BuzzardsBramfelder SV 1 28:27 mSen Lost LT
SO-0945-C05.06.2209:45CmU22 Gr 1BG Zehlendorf 1Berlin Vipers 25:22 mU22 AMTV Hamburg
SO-0945-D05.06.2209:45DxSen Gr 1SpVgg OstbadBarmer TV 47:46 xSen Here for Beer
SO-0945-F05.06.2209:45FwSen Gr DWalddörfer SVBG Harburg-Hittfeld 18:36 xSen BG Zehlendorf
SO-0945-H05.06.2209:45HwU12 Gr 1Horsens IC (aK)Walddörfer SV 43:16 xU10 BG Zehlendorf 1
SO-0945-K05.06.2209:45KwSen Gr ASC OttensenUAB Wien 16:21 wSen Baller Babes
SO-0945-LA05.06.2209:45LAmU12 Gr 1BG Zehlendorf 1Freibeuter 2010 56:24 mU14 Friedenauer TSC
SO-0945-LB05.06.2209:45LBmU18 Gr 1BG ZehlendorfCertified Ballers 53:48 mU14 UBC Münster
SO-0945-PA05.06.2209:45PAmU12 Gr 1RSV EintrachtHellas Basket 50:19 xU10 RSV Eintracht
SO-0945-PB05.06.2209:45PBmU14 Gr 3BG Zehlendorf 3Eintracht Frankfurt 26:43 wU12 BG Zehlendorf
SO-0945-QA05.06.2209:45QAmU14 Gr 2BG Zehlendorf 2SG Bergische Löwen 26:24 wU14 BG Zehlendorf
SO-0945-QB05.06.2209:45QBmU14 Gr 1BG Zehlendorf 1Berliner SC 62:20 wU14 Eintracht Frankfurt
SO-0945-QC05.06.2209:45QCmU14 Gr 2Walddörfer SVSkovbakken Bears 10:58 mU14 USV Jena
SO-0945-QD05.06.2209:45QDwU18 Gr 1BC MarburgBG Bonn 51:17 wU18 Eintracht Frankfurt
SO-0945-U05.06.2209:45UmSen Gr CLost LTRSV Zweitracht 53:43 mSen Bramfelder SV 1
SO-0945-VB05.06.2209:45VBmSen Gr ABG Zehlendorf 3Jade Giants 32:40 mSen Jam & Jelly
SO-1000-VA105.06.2210:00VA13m18 Pl 1-8Royal DogzRSV Eintracht 19:6  3m18 Berlin 1
SO-1000-VA205.06.2210:00VA23m18 Pl 1-8Berlin 3Hoopers  9:12 3m18 Dudu Berlin
SO-1030-C05.06.2210:30CwSen Pl 1-16Jade GiantsGeorginas 22:31 mU22 Berlin Vipers
SO-1030-D05.06.2210:30DwSen Pl 1-16Frankfurt & FriendsIG Börckfreg/Lammrum 33:26 xSen Barmer TV
SO-1030-F05.06.2210:30FmSen Pl 1-16RuhrpottBallersBGZ & Friends 26:50 wSen BG Harburg-Hittfeld
SO-1030-H05.06.2210:30HmU12 Gr 1BG Zehlendorf (aK) 4AMTV Hamburg 36:17 wU12 Walddörfer SV
SO-1030-K05.06.2210:30KwSen Gr CDynamo TresenTwente Buzzards (wU22) 45:22 wSen UAB Wien
SO-1030-LA05.06.2210:30LAmU16 Pl 9-16BG Zehlendorf 3BBC Coburg 28:34 mU12 Freibeuter 2010
SO-1030-LB05.06.2210:30LBmU16 Pl 1-8TuS BothfeldUBC Münster 33:34 mU18 Certified Ballers
SO-1030-PA05.06.2210:30PAmU12 Gr 2BG Zehlendorf 2SG Bergische Löwen 12:48 mU12 Hellas Basket
SO-1030-PB05.06.2210:30PBmU12 Gr 2Weddinger WieselWalddörfer SV 47:18 mU14 Eintracht Frankfurt
SO-1030-QA05.06.2210:30QAmU16 Pl 9-16AMTV Hamburg 2Walddörfer SV 19:51 mU14 SG Bergische Löwen
SO-1030-QB05.06.2210:30QBmU18 Gr 2TuRa Harksheide 1BC Hellenen 31:11 mU14 Berliner SC
SO-1030-QC05.06.2210:30QCmU16 Pl 1-8Jade GiantsSkovbakken Bears 19:70 mU14 Skovbakken Bears
SO-1030-QD05.06.2210:30QDmU18 Gr 2Turn Klubb zu HannoverAMTV Hamburg 53:26 wU18 BG Bonn
SO-1030-U05.06.2210:30UmSen Gr DTuRa HarksheideAhrensburger TSV 24:28 mSen RSV Zweitracht
SO-1030-VA105.06.2210:30VA13m18 Pl 1-8Berlin 1BeuterRepresent 11:10 3m18 RSV Eintracht
SO-1030-VA205.06.2210:30VA23m18 Pl 1-8Dudu BerlinBerlin 2 21:3  3m18 Hoopers
SO-1030-VB05.06.2210:30VBmSen Pl 1-16Jam & JellyFrecher Joghurt 31:41 mSen Jade Giants
SO-1100-VA105.06.2211:00VA13mSe Pl 1-8IsetiaBBV 1 22:8  3m18 BeuterRepresent
SO-1100-VA205.06.2211:00VA23mSe Pl 1-8Royal DogzIsetia Potiad 17:19 3m18 Berlin 2
SO-1115-C05.06.2211:15CwSen Pl 1-16GV WaltropU7trifftU8   5:61 wSen Georginas
SO-1115-D05.06.2211:15DwSen Pl 1-16BG Zehlendorf 2VfL AstroLadies Bochum 24:40 wSen IG Börckfreg/Lammrum
SO-1115-F05.06.2211:15FwSen Pl 1-16USV JenaBG Zehlendorf 1 19:49 mSen BGZ & Friends
SO-1115-H05.06.2211:15HmU12 Gr 2BG Zehlendorf (aK) 3Berliner SC 21:24 mU12 AMTV Hamburg
SO-1115-K05.06.2211:15KwSen Pl 1-16City Basket BerlinElektriker 35:36 wSen Twente Buzzards (wU22)
SO-1115-LA05.06.2211:15LAmU16 Pl 9-16AMTV Hamburg 1DJK TUSA 06 Düsseldorf 1 40:36 mU16 BBC Coburg
SO-1115-LB05.06.2211:15LBmU16 Pl 1-8BG Zehlendorf 2TuRa Harksheide 37:29 mU16 UBC Münster
SO-1115-PA05.06.2211:15PAwU14 Gr 2Horsens ICLadyBaskets Jena 29:23 mU12 SG Bergische Löwen
SO-1115-PB05.06.2211:15PBwU14 Gr 2BC MarburgCB Recklinghausen 36:35 mU12 Walddörfer SV
SO-1115-QA05.06.2211:15QAmU16 Pl 9-16Hertener Löwen (aK)DJK TUSA 06 Düsseldorf 2 26:22 mU16 Walddörfer SV
SO-1115-QB05.06.2211:15QBmU18 Gr 2Berliner SCTwente Buzzards 34:26 mU18 BC Hellenen
SO-1115-QC05.06.2211:15QCmU16 Pl 1-8BG Zehlendorf 1Mistelbach Mustangs 26:46 mU16 Skovbakken Bears
SO-1115-QD05.06.2211:15QDmU18 Gr 1USV Halle RhinosTuRa Harksheide 2 38:24 mU18 AMTV Hamburg
SO-1115-U05.06.2211:15UmSen Pl 1-16Buslenker BasketballLead 34:42 mSen Ahrensburger TSV
SO-1115-VB05.06.2211:15VBmSen Pl 1-16TurnklubbRSV Eintracht 27:47 mSen Frecher Joghurt
SO-1130-VA105.06.2211:30VA13mSe Pl 1-8104supersonicsCertified Men Lover 15:13 3mSe BBV 1
SO-1130-VA205.06.2211:30VA23mSe Pl 1-83X3 BerlinAdvanced Chemistry 21:13 3mSe Isetia Potiad
SO-1200-C05.06.2212:00CwSen Pl 1-16Double DribblersHürther BC (wU22) 24:38 wSen U7trifftU8
SO-1200-D05.06.2212:00DwSen Pl 1-16Innsbruck Reunion VfB Hermsdorf 42:25 wSen VfL AstroLadies Bochum
SO-1200-F05.06.2212:00FxSen Gr 1BG ZehlendorfHere for Beer 42:24 wSen BG Zehlendorf 1
SO-1200-H05.06.2212:00HxU10 Gr 1BG Zehlendorf 2BG Zehlendorf 1 39:17 mU12 Berliner SC
SO-1200-K05.06.2212:00KmSen Pl 1-16Die ElektrikerETB SW Essen 43:49 wSen Elektriker
SO-1200-LA05.06.2212:00LAmU14 Gr 4BG BonnTuRa Harksheide 47:43 mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
SO-1200-LB05.06.2212:00LBmU14 Gr 3Dresden Titans 2USC Magdeburg 31:14 mU16 TuRa Harksheide
SO-1200-PA05.06.2212:00PAxU10 Gr 1RSV Eintracht BBC Coburg 30:48 wU14 LadyBaskets Jena
SO-1200-PB05.06.2212:00PBmU14 Gr 4BG Zehlendorf 4Dresden Titans 1  7:52 wU14 CB Recklinghausen
SO-1200-QA05.06.2212:00QAwU14 Gr 1SG Bergische LöwenTSV Jahn Freising 14:43 mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
SO-1200-QB05.06.2212:00QBmU18 Gr 1ATV Haltern von 1882BC Marburg 35:40 mU18 Twente Buzzards
SO-1200-QC05.06.2212:00QCmU14 Gr 1AMTV HamburgUSV Potsdam 36:38 mU16 Mistelbach Mustangs
SO-1200-QD05.06.2212:00QDwU18 Gr 1BG ZehlendorfSG Bergische Löwen 39:29 mU18 TuRa Harksheide 2
SO-1200-U05.06.2212:00UwSen Gr BElmshorner MTVBSV Wulfen (wU22) 15:28 mSen Lead
SO-1200-VA105.06.2212:00VA13m18 Pl 5-8BeuterRepresentBerlin 2 21:7  3mSe Certified Men Lover
SO-1200-VA205.06.2212:00VA23m18 Pl 5-8RSV EintrachtBerlin 3 11:20 3mSe Advanced Chemistry
SO-1200-VB05.06.2212:00VBmSen Gr BBramfelder SV 15 Fouls für 1 Hallelujah 21:29 mSen RSV Eintracht
SO-1230-VA105.06.2212:30VA13m18 Pl 1-4Royal DogzHoopers 22:13 3m18 Berlin 2
SO-1230-VA205.06.2212:30VA23m18 Pl 1-4Berlin 1Dudu Berlin  5:21 3m18 Berlin 3
SO-1245-C05.06.2212:45CmSen Gr AJade GiantsDynamo Tresen 51:39 wSen Hürther BC (wU22)
SO-1245-D05.06.2212:45DmSen Pl 1-16BTB Royals OldenburgMondstein Seeadler 28:24 wSen VfB Hermsdorf
SO-1245-F05.06.2212:45FmSen Pl 17-24USV Jena 1BG Zehlendorf 1 21:38 xSen Here for Beer
SO-1245-H05.06.2212:45HmU12 Gr 1Hellas BasketBG Zehlendorf 1 13:74 xU10 BG Zehlendorf 1
SO-1245-K05.06.2212:45KmSen Pl 1-16Nandor´s TruppeDresden Titans 2 44:20 mSen ETB SW Essen
SO-1245-LA05.06.2212:45LAwU18 Gr 1BC MarburgEintracht Frankfurt 35:52 mU14 TuRa Harksheide
SO-1245-LB05.06.2212:45LBwU16 Gr 1SG Bergische LöwenBG Harburg-Hittfeld 12:27 mU14 USC Magdeburg
SO-1245-PA05.06.2212:45PAwU12 Gr 1Walddörfer SVBG Zehlendorf 26:37 xU10 BBC Coburg
SO-1245-PB05.06.2212:45PBwU12 Gr 1Berliner SCHorsens IC (aK)  3:74 mU14 Dresden Titans 1
SO-1245-QA05.06.2212:45QAmU14 Gr 2Freibeuter 2010Walddörfer SV 36:15 wU14 TSV Jahn Freising
SO-1245-QB05.06.2212:45QBwU18 Gr 1Walddörfer SVTSV Jahn Freising 50:24 mU18 BC Marburg
SO-1245-QC05.06.2212:45QCwU18 Gr 1BG BonnBSD Dresden 23:38 mU14 USV Potsdam
SO-1245-QD05.06.2212:45QDmSen Pl 1-16Bramfelder SV 2BG Zehlendorf 2 26:39 wU18 SG Bergische Löwen
SO-1245-U05.06.2212:45UmSen Pl 17-24FeierleiterDresden Titans 1 35:29 wSen BSV Wulfen (wU22)
SO-1245-VB05.06.2212:45VBmU22 Gr 1Berlin VipersBG Zehlendorf 2 18:37 mSen 5 Fouls für 1 Hallelujah
SO-1300-VA105.06.2213:00VA13mSe Pl 1-4IsetiaIsetia Potiad 13:17 3m18 Hoopers
SO-1300-VA205.06.2213:00VA23mSe Pl 1-4104supersonics3X3 Berlin 14:17 3m18 Dudu Berlin
SO-1330-C05.06.2213:30CxSen Gr 1Barmer TVTuS Lichterfelde 49:53 mSen Dynamo Tresen
SO-1330-D05.06.2213:30DwSen Gr DBG Harburg-HittfeldTwente Buzzards 26:29 mSen Mondstein Seeadler
SO-1330-F05.06.2213:30FwSen Pl 1-8GeorginasFrankfurt & Friends 17:46 mSen BG Zehlendorf 1
SO-1330-H05.06.2213:30HmU12 Gr 1Freibeuter 2010BG Zehlendorf (aK) 4 31:26 mU12 BG Zehlendorf 1
SO-1330-K05.06.2213:30KwSen Gr AUAB WienBramfelder SV 25:36 mSen Dresden Titans 2
SO-1330-LA05.06.2213:30LAmU12 Gr 1AMTV HamburgRSV Eintracht 31:51 wU18 Eintracht Frankfurt
SO-1330-LB05.06.2213:30LBmU12 Gr 2Berliner SCWeddinger Wiesel 29:28 wU16 BG Harburg-Hittfeld
SO-1330-QA05.06.2213:30QAwU16 Gr 1Eintracht FrankfurtBG Hamburg West 20:23 mU14 Walddörfer SV
SO-1330-QB05.06.2213:30QBmU18 Gr 2AMTV HamburgTuRa Harksheide 1 11:38 wU18 TSV Jahn Freising
SO-1330-QC05.06.2213:30QCmU16 Pl 1-4Skovbakken BearsUBC Münster 52:40 wU18 BSD Dresden
SO-1330-QD05.06.2213:30QDwSen Gr CWeddinger WieselDynamo Tresen 41:54 mSen BG Zehlendorf 2
SO-1330-U05.06.2213:30UmSen Gr CRSV ZweitrachtUSV Jena 2 61:12 mSen Dresden Titans 1
SO-1330-VA105.06.2213:30VA13m18 Pl 5BeuterRepresentBerlin 3 12:16 3mSe Isetia Potiad
SO-1330-VA205.06.2213:30VA23m18 Pl 7Berlin 2RSV Eintracht  9:21 3mSe 3X3 Berlin
SO-1330-VB05.06.2213:30VBmSen Gr DWalddörfer SVTuRa Harksheide 23:27 mU22 BG Zehlendorf 2
SO-1400-VA105.06.2214:00VA13m18 Pl 3HoopersBerlin 1 20:14 3m18 Berlin 3
SO-1400-VA205.06.2214:00VA23mSe Pl 3Isetia104supersonics 18:16 3m18 RSV Eintracht
SO-1415-C05.06.2214:15CxSen Gr 1SpVgg OstbadBasketball Berlin Süd 50:38 xSen TuS Lichterfelde
SO-1415-D05.06.2214:15DwSen Pl 9-16IG Börckfreg/LammrumJade Giants 47:30 wSen Twente Buzzards
SO-1415-F05.06.2214:15FwSen Pl 9-16USV JenaBG Zehlendorf 2  8:34 wSen Frankfurt & Friends
SO-1415-H05.06.2214:15HmU12 Gr 2SG Bergische LöwenBG Zehlendorf (aK) 3 27:30 mU12 BG Zehlendorf (aK) 4
SO-1415-K05.06.2214:15KwSen Pl 1-8VfL AstroLadies BochumBG Zehlendorf 1 32:39 wSen Bramfelder SV
SO-1415-LA05.06.2214:15LAmU12 Gr 2Walddörfer SVBG Zehlendorf 2 19:33 mU12 RSV Eintracht
SO-1415-LB05.06.2214:15LBmU18 Gr 2BC HellenenBerliner SC 34:15 mU12 Weddinger Wiesel
SO-1415-QA05.06.2214:15QAwU16 Gr 1TuS LichterfeldeLadyBaskets Jena 42:10 wU16 BG Hamburg West
SO-1415-QB05.06.2214:15QBmU18 Gr 2Twente BuzzardsTurn Klubb zu Hannover 13:55 mU18 TuRa Harksheide 1
SO-1415-QC05.06.2214:15QCmU16 Pl 1-4BG Zehlendorf 2Mistelbach Mustangs 32:31 mU16 UBC Münster
SO-1415-QD05.06.2214:15QDwSen Pl 1-8U7trifftU8 Elektriker 31:14 wSen Dynamo Tresen
SO-1415-U05.06.2214:15UwSen Pl 9-16City Basket BerlinGV Waltrop 34:36 mSen USV Jena 2
SO-1415-VB05.06.2214:15VBmU22 Gr 1AMTV HamburgUBC Münster 12:49 mSen TuRa Harksheide
SO-1430-VA105.06.2214:30VA13wSe Pl 1The bridesBerlin 1 19:18 BG ZEHLENDORF
SO-1500-C05.06.2215:00CmU22 Gr 1BG Zehlendorf 1Turnklubb 19:26 xSen Basketball Berlin Süd
SO-1500-D05.06.2215:00DmSen Pl 17-24OTB's FinestATV Halt 43:14 wSen Jade Giants
SO-1500-F05.06.2215:00FmSen Pl 1-8BGZ & FriendsFrecher Joghurt 38:29 wSen BG Zehlendorf 2
SO-1500-H05.06.2215:00HxU10 Gr 1BBC CoburgBG Zehlendorf 2 39:58 mU12 BG Zehlendorf (aK) 3
SO-1500-K05.06.2215:00KwSen Pl 1-8Hürther BC (wU22)Innsbruck Reunion  22:37 wSen BG Zehlendorf 1
SO-1500-LA05.06.2215:00LAmU14 Pl 1-8BG BonnBG Zehlendorf 1 53:63 mU12 BG Zehlendorf 2
SO-1500-LB05.06.2215:00LBmU18 Gr 1Certified BallersATV Haltern von 1882 65:38 mU18 Berliner SC
SO-1500-QA05.06.2215:00QAwU14 Gr ABC MarburgSG Bergische Löwen 34:4  wU16 LadyBaskets Jena
SO-1500-QB05.06.2215:00QBmU14 Pl 1-8USV PotsdamDresden Titans 1 15:60 mU18 Turn Klubb zu Hannover
SO-1500-QC05.06.2215:00QCwU14 Gr ABBC Coburg (aK)Eintracht Frankfurt  6:72 mU16 Mistelbach Mustangs
SO-1500-QD05.06.2215:00QDmSen Pl 17-24AMTV HamburgDie Seitenstecher 32:51 wSen Elektriker
SO-1500-U05.06.2215:00UwSen Pl 9-16VfB HermsdorfDouble Dribblers 30:34 wSen GV Waltrop
SO-1500-VA105.06.2215:00VA13m18 Pl 1Royal DogzDudu Berlin 16:18 BG ZEHLENDORF
SO-1500-VB05.06.2215:00VBmSen Gr B5 Fouls für 1 HallelujahTwente Buzzards 23:36 mU22 UBC Münster
SO-1530-VA105.06.2215:30VA13mSe Pl 1Isetia Potiad3X3 Berlin 21:20 BG ZEHLENDORF
SO-1545-C05.06.2215:45CmSen Pl 9-16Mondstein SeeadlerBuslenker Basketball 61:62 mU22 Turnklubb
SO-1545-D05.06.2215:45DmSen Pl 1-8RSV EintrachtNandor´s Truppe 55:40 mSen ATV Halt
SO-1545-F05.06.2215:45FmSen Pl 9-16Dresden Titans 2Turnklubb 22:26 mSen Frecher Joghurt
SO-1545-H05.06.2215:45HxU10 Gr 1BG Zehlendorf 1RSV Eintracht  20:34 xU10 BG Zehlendorf 2
SO-1545-K05.06.2215:45KmSen Pl 1-8BG Zehlendorf 2ETB SW Essen 42:49 wSen Innsbruck Reunion
SO-1545-LA05.06.2215:45LAmU14 Pl 1-8Dresden Titans 2Skovbakken Bears 26:54 mU14 BG Zehlendorf 1
SO-1545-LB05.06.2215:45LBmU18 Gr 1TuRa Harksheide 2BG Zehlendorf 22:65 mU18 ATV Haltern von 1882
SO-1545-QA05.06.2215:45QAwU14 Gr ALadyBaskets JenaWalddörfer SV 36:23 wU14 SG Bergische Löwen
SO-1545-QB05.06.2215:45QBmU14 Pl 1-8SG Bergische LöwenEintracht Frankfurt 30:42 mU14 Dresden Titans 1
SO-1545-QC05.06.2215:45QCmU18 Gr 1BC MarburgUSV Halle Rhinos 22:44 wU14 Eintracht Frankfurt
SO-1545-QD05.06.2215:45QDwSen Gr BBaller BabesElmshorner MTV 50:17 mSen Die Seitenstecher
SO-1545-U05.06.2215:45UmSen Pl 1-8LeadBTB Royals Oldenburg 60:29 wSen Double Dribblers
SO-1545-VB05.06.2215:45VBmU22 Gr 1BG Zehlendorf 2UBC Münster 32:44 mSen Twente Buzzards
SO-1630-C05.06.2216:30CmSen Pl 17-20FeierleiterBG Zehlendorf 1 26:25 mSen Buslenker Basketball
SO-1630-D05.06.2216:30DmSen Pl 9-16Die ElektrikerBramfelder SV 2 51:50 mSen Nandor´s Truppe
SO-1630-F05.06.2216:30FwSen Gr ABramfelder SVSC Ottensen 33:15 mSen Turnklubb
SO-1630-H05.06.2216:30HwU12 Gr 1Walddörfer SVBerliner SC 61:14 xU10 RSV Eintracht
SO-1630-K05.06.2216:30KmSen Pl 9-16Jam & JellyRuhrpottBallers 33:40 mSen ETB SW Essen
SO-1630-LA05.06.2216:30LAwU18 Gr 1Eintracht FrankfurtBG Bonn 56:32 mU14 Skovbakken Bears
SO-1630-LB05.06.2216:30LBwU18 Gr 1BSD DresdenWalddörfer SV 15:29 mU18 BG Zehlendorf
SO-1630-QA05.06.2216:30QAmU14 Pl 13-16BG Zehlendorf 4AMTV Hamburg 20:37 wU14 Walddörfer SV
SO-1630-QB05.06.2216:30QBwU14 Pl 1-4BG ZehlendorfCB Recklinghausen 35:12 mU14 Eintracht Frankfurt
SO-1630-QC05.06.2216:30QCwU18 Gr 1SG Bergische LöwenBC Marburg 24:55 mU18 USV Halle Rhinos
SO-1630-QD05.06.2216:30QDmSen Gr CUSV Jena 2Lost LT 23:50 wSen Elmshorner MTV
SO-1630-U05.06.2216:30UmSen Gr DAhrensburger TSVWalddörfer SV 35:29 mSen BTB Royals Oldenburg
SO-1630-VB05.06.2216:30VBmSen Gr ADynamo TresenBG Zehlendorf 3 39:47 mU22 UBC Münster
SO-1715-C05.06.2217:15CwSen Gr DTwente BuzzardsWalddörfer SV 39:19 mSen BG Zehlendorf 1
SO-1715-D05.06.2217:15DwSen Gr CTwente Buzzards (wU22)Weddinger Wiesel 16:38 mSen Bramfelder SV 2
SO-1715-F05.06.2217:15FmSen Pl 21-24USV Jena 1Dresden Titans 1 40:36 wSen SC Ottensen
SO-1715-H05.06.2217:15HwU12 Gr 1BG ZehlendorfHorsens IC (aK) 16:27 wU12 Berliner SC
SO-1715-K05.06.2217:15KwSen Pl 5-8VfL AstroLadies BochumElektriker 52:21 mSen RuhrpottBallers
SO-1715-LA05.06.2217:15LAmU12 Pl 1-4Weddinger WieselBG Zehlendorf 1 25:58 wU18 BG Bonn
SO-1715-LB05.06.2217:15LBmU12 Pl 1-4Freibeuter 2010Berliner SC 14:44 wU18 Walddörfer SV
SO-1715-QA05.06.2217:15QAmU14 Pl 17-20Berliner SCFriedenauer TSC 53:5  mU14 AMTV Hamburg
SO-1715-QB05.06.2217:15QBwU14 Pl 1-4Horsens ICTSV Jahn Freising 19:23 wU14 CB Recklinghausen
SO-1715-QC05.06.2217:15QCwU18 Gr 1TSV Jahn FreisingBG Zehlendorf  2:34 wU18 BC Marburg
SO-1715-QD05.06.2217:15QDwSen Pl 13-16USV JenaCity Basket Berlin 26:40 mSen Lost LT
SO-1715-U05.06.2217:15UwSen Pl 9-12GV WaltropBG Zehlendorf 2 22:34 mSen Walddörfer SV
SO-1715-VB05.06.2217:15VBmU22 Gr 1UBC MünsterBerlin Vipers 46:11 mSen BG Zehlendorf 3
SO-1800-C05.06.2218:00CwSen Pl 5-8Hürther BC (wU22)Georginas  0:20 wSen Walddörfer SV
SO-1800-D05.06.2218:00DmSen Pl 17-20OTB's FinestDie Seitenstecher 47:43 wSen Weddinger Wiesel
SO-1800-F05.06.2218:00FwSen Pl 1-4U7trifftU8 BG Zehlendorf 1 19:20 mSen Dresden Titans 1
SO-1800-K05.06.2218:00KwSen Pl 1-4Frankfurt & FriendsInnsbruck Reunion  36:24 wSen Elektriker
SO-1800-LA05.06.2218:00LAwU16 Gr 1SG Bergische LöwenEintracht Frankfurt 12:40 mU12 BG Zehlendorf 1
SO-1800-LB05.06.2218:00LBwU16 Gr 1BG Hamburg WestLadyBaskets Jena 48:25 mU12 Berliner SC
SO-1800-QA05.06.2218:00QAmU14 Pl 13-16Freibeuter 2010UBC Münster 37:30 mU14 Friedenauer TSC
SO-1800-QB05.06.2218:00QBmU14 Pl 17-20USC MagdeburgWalddörfer SV 44:40 wU14 TSV Jahn Freising
SO-1800-QC05.06.2218:00QCmU14 Pl 9-12BG Zehlendorf 3BG Zehlendorf 2 22:50 wU18 BG Zehlendorf
SO-1800-QD05.06.2218:00QDwSen Pl 13-16VfB HermsdorfJade Giants 54:8  wSen City Basket Berlin
SO-1800-U05.06.2218:00UwSen Pl 9-12IG Börckfreg/LammrumDouble Dribblers 25:54 wSen BG Zehlendorf 2
SO-1800-VB05.06.2218:00VBmU22 Gr 1TurnklubbBG Zehlendorf 2 36:37 mU22 Berlin Vipers
SO-1845-C05.06.2218:45CmU22 Gr 1AMTV HamburgBG Zehlendorf 1 26:35 wSen Georginas
SO-1845-D05.06.2218:45DwSen Pl 17-20Bramfelder SVBaller Babes 37:39 mSen Die Seitenstecher
SO-1845-F05.06.2218:45FmSen Pl 1-4ETB SW EssenBGZ & Friends 41:45 wSen BG Zehlendorf 1
SO-1845-K05.06.2218:45KmSen Pl 1-4LeadRSV Eintracht 35:58 wSen Innsbruck Reunion
SO-1845-LB05.06.2218:45LBmU14 Pl 9-12USV JenaTuRa Harksheide 28:40 wU16 LadyBaskets Jena
SO-1845-QA05.06.2218:45QAmU14 Pl 5-8Dresden Titans 2BG Bonn 20:57 mU14 UBC Münster
SO-1845-QB05.06.2218:45QBmU18 Pl 1-4Turn Klubb zu HannoverBG Zehlendorf 31:69 mU14 Walddörfer SV
SO-1845-QC05.06.2218:45QCmU18 Pl 1-4Certified BallersTuRa Harksheide 1 35:33 mU14 BG Zehlendorf 2
SO-1845-QD05.06.2218:45QDwSen Pl 25-28SC OttensenElmshorner MTV 17:16 wSen Jade Giants
SO-1845-U05.06.2218:45UwSen Pl 21-24BSV Wulfen (wU22)UAB Wien 14:23 wSen Double Dribblers
SO-1845-VB05.06.2218:45VBmSen Pl 9-12Buslenker BasketballTurnklubb 36:30 mU22 BG Zehlendorf 2
SO-1930-C05.06.2219:30CmSen Pl 29-325 Fouls für 1 HallelujahBG Zehlendorf 3 36:31 mU22 BG Zehlendorf 1
SO-1930-D05.06.2219:30DmSen Pl 25-28Lost LTAhrensburger TSV 51:16 wSen Baller Babes
SO-1930-K05.06.2219:30KmSen Pl 13-16Dresden Titans 2Mondstein Seeadler 37:45 mSen RSV Eintracht
SO-1930-LA05.06.2219:30LAwU14 Gr AEintracht FrankfurtBC Marburg 32:36 wU16 Eintracht Frankfurt
SO-1930-LB05.06.2219:30LBwU14 Gr ASG Bergische LöwenLadyBaskets Jena 23:48 mU14 TuRa Harksheide
SO-1930-QA05.06.2219:30QAwU14 Gr AWalddörfer SVBBC Coburg (aK) 60:17 mU14 BG Bonn
SO-1930-QB05.06.2219:30QBmU14 Pl 1-4BG Zehlendorf 1Skovbakken Bears 30:22 mU18 BG Zehlendorf
SO-1930-QC05.06.2219:30QCmU14 Pl 1-4Eintracht FrankfurtDresden Titans 1 25:41 mU18 TuRa Harksheide 1
SO-1930-QD05.06.2219:30QDmSen Pl 13-16Jam & JellyBramfelder SV 2 56:39 wSen Elmshorner MTV
SO-1930-U05.06.2219:30UmSen Pl 25-28Jade GiantsTwente Buzzards 24:21 wSen UAB Wien
SO-1930-VB05.06.2219:30VBmSen Pl 33-36Dynamo TresenBramfelder SV 1 29:28 mSen Turnklubb
SO-2015-C05.06.2220:15CmSen Pl 5-8Frecher JoghurtBG Zehlendorf 2 44:46 mSen BG Zehlendorf 3
SO-2015-D05.06.2220:15DmSen Pl 33-36USV Jena 2Walddörfer SV 45:28 mSen Ahrensburger TSV
SO-2015-F05.06.2220:15FwU22 Pl 1BSV Wulfen (wU22)Hürther BC (wU22) 24:74 BG ZEHLENDORF
SO-2015-K05.06.2220:15KmSen Pl 9-12Die ElektrikerRuhrpottBallers  0:20 mSen Mondstein Seeadler
SO-2015-LA05.06.2220:15LAwU18 Gr 1BG BonnWalddörfer SV 37:60 wU14 BC Marburg
SO-2015-LB05.06.2220:15LBwU16 Gr 1BG Harburg-HittfeldTuS Lichterfelde 15:39 wU14 LadyBaskets Jena
SO-2015-QA05.06.2220:15QAmU16 Pl 13-16BG Zehlendorf 3AMTV Hamburg 2 52:15 wU14 BBC Coburg (aK)
SO-2015-QB05.06.2220:15QBmU16 Pl 9-12Walddörfer SVBBC Coburg 22:30 mU14 Skovbakken Bears
SO-2015-QC05.06.2220:15QCmU16 Pl 5-8TuS BothfeldJade Giants 48:43 mU14 Dresden Titans 1
SO-2015-QD05.06.2220:15QDmSen Pl 21-24AMTV HamburgATV Halt 38:31 mSen Bramfelder SV 2
SO-2015-U05.06.2220:15UmSen Pl 5-8Nandor´s TruppeBTB Royals Oldenburg 38:32 mSen Twente Buzzards
SO-2100-C05.06.2221:00CwSen Pl 17-20Dynamo TresenTwente Buzzards 37:34 mSen BG Zehlendorf 2
SO-2100-D05.06.2221:00DwSen Pl 21-24BG Harburg-HittfeldWeddinger Wiesel 37:35 mSen Walddörfer SV
SO-2100-F05.06.2221:00FmU22 Pl 1BG Zehlendorf 2UBC Münster 39:33 BG ZEHLENDORF
SO-2100-K05.06.2221:00KmSen Pl 29-32TuRa HarksheideRSV Zweitracht 49:55 mSen RuhrpottBallers
SO-2100-LA05.06.2221:00LAwU18 Gr 1BSD DresdenBC Marburg 30:37 wU18 Walddörfer SV
SO-2100-LB05.06.2221:00LBwU18 Gr 1SG Bergische LöwenTSV Jahn Freising 38:18 wU16 TuS Lichterfelde
SO-2100-QA05.06.2221:00QAmU16 Pl 13-16DJK TUSA 06 Düsseldorf 2DJK TUSA 06 Düsseldorf 1 28:53 mU16 AMTV Hamburg 2
SO-2100-QB05.06.2221:00QBmU16 Pl 9-12AMTV Hamburg 1Hertener Löwen (aK) 37:3  mU16 BBC Coburg
SO-2100-QC05.06.2221:00QCmU16 Pl 5-8BG Zehlendorf 1TuRa Harksheide 27:38 mU16 Jade Giants
SO-2100-QD05.06.2221:00QDwU18 Gr 1Eintracht FrankfurtBG Zehlendorf 35:21 mSen ATV Halt
SO-2100-U05.06.2221:00UwSen Pl 25-28Twente Buzzards (wU22)Walddörfer SV 13:24 mSen BTB Royals Oldenburg
Monday 06.06.22
Game-No.DayTimeGymCompetitionTeam ATeam BResultTable Off.
MO-0800-C06.06.2208:00CwSen Pl 25SC OttensenWalddörfer SV 35:23 wSen Twente Buzzards (wU22)
MO-0800-D06.06.2208:00DmSen Pl 29RSV Zweitracht5 Fouls für 1 Hallelujah 55:33 mSen BG Zehlendorf 3
MO-0800-F06.06.2208:00FxSen Pl 5Barmer TVTuS Lichterfelde 70:46 wSen Georginas
MO-0800-H06.06.2208:00HmU12 Pl 7BG Zehlendorf 2AMTV Hamburg 29:26 mU12 RSV Eintracht
MO-0800-K06.06.2208:00KmU14 Pl 5-8USV PotsdamSG Bergische Löwen 29:39 mSen Walddörfer SV
MO-0800-LA06.06.2208:00LAmU18 Pl 9ATV Haltern von 1882Twente Buzzards 36:19 mU18 USV Halle Rhinos
MO-0800-LB06.06.2208:00LBwU16 Pl 3BG Harburg-HittfeldEintracht Frankfurt 17:31 mU18 Berliner SC
MO-0800-Q06.06.2208:00QwU14 Pl 1TSV Jahn FreisingBG Zehlendorf 14:21 BG ZEHLENDORF
MO-0800-QD06.06.2208:00QDmU12 Pl 3Freibeuter 2010Weddinger Wiesel 30:36 BG ZEHLENDORF
MO-0800-U06.06.2208:00UmSen Pl 25Jade GiantsLost LT  0:20 
MO-0850-C06.06.2208:50CwSen Pl 27Twente Buzzards (wU22)Elmshorner MTV  0:20 wSen Walddörfer SV
MO-0850-D06.06.2208:50DmSen Pl 31BG Zehlendorf 3TuRa Harksheide 35:33 mSen 5 Fouls für 1 Hallelujah
MO-0850-F06.06.2208:50FwSen Pl 5GeorginasVfL AstroLadies Bochum 24:60 xSen TuS Lichterfelde
MO-0850-H06.06.2208:50HmU12 Pl 5RSV EintrachtSG Bergische Löwen 35:30 mU12 AMTV Hamburg
MO-0850-K06.06.2208:50KmSen Pl 35Walddörfer SVBramfelder SV 1 36:39 mU14 SG Bergische Löwen
MO-0850-LA06.06.2208:50LAmU18 Pl 5USV Halle RhinosBC Hellenen 35:24 mU18 Twente Buzzards
MO-0850-LB06.06.2208:50LBmU18 Pl 7Berliner SCBC Marburg 15:39 wU16 Eintracht Frankfurt
MO-0850-Q06.06.2208:50QmU14 Pl 1BG Zehlendorf 1Dresden Titans 1 30:47 BG ZEHLENDORF
MO-0850-QD06.06.2208:50QDxU10 Pl 1BBC CoburgBG Zehlendorf 2 21:49 BG ZEHLENDORF
MO-0850-U06.06.2208:50UmSen Pl 27Ahrensburger TSVTwente Buzzards 39:34 mSen Jam & Jelly
MO-0940-C06.06.2209:40CwSen Pl 23Weddinger WieselBSV Wulfen (wU22) 20:0  
MO-0940-D06.06.2209:40DwSen Pl 21UAB WienBG Harburg-Hittfeld 18:26 mSen TuRa Harksheide
MO-0940-F06.06.2209:40FmSen Pl 7BTB Royals OldenburgFrecher Joghurt 54:40 wSen VfL AstroLadies Bochum
MO-0940-H06.06.2209:40HwU14 Gr AWalddörfer SVBC Marburg 14:38 mU12 SG Bergische Löwen
MO-0940-K06.06.2209:40KwSen Pl 19Twente BuzzardsBramfelder SV 20:0  mSen Bramfelder SV 1
MO-0940-LA06.06.2209:40LAwU14 Pl 3CB RecklinghausenHorsens IC 16:32 mU18 BC Hellenen
MO-0940-LB06.06.2209:40LBwU14 Gr AEintracht FrankfurtLadyBaskets Jena 56:16 mU18 BC Marburg
MO-0940-Q06.06.2209:40QwU16 Pl 1BG Hamburg WestTuS Lichterfelde 23:28 BG ZEHLENDORF
MO-0940-QD06.06.2209:40QDwU12 Pl 1Walddörfer SVBG Zehlendorf 33:47 BG ZEHLENDORF
MO-0940-U06.06.2209:40UmSen Pl 13Jam & JellyMondstein Seeadler 32:25 mSen Twente Buzzards
MO-1030-C06.06.2210:30CwSen Pl 13VfB HermsdorfCity Basket Berlin 41:27 wSen USV Jena
MO-1030-D06.06.2210:30DwSen Pl 17Baller BabesDynamo Tresen 36:41 wSen BG Harburg-Hittfeld
MO-1030-F06.06.2210:30FmSen Pl 9RuhrpottBallersBuslenker Basketball 29:46 mSen Frecher Joghurt
MO-1030-H06.06.2210:30HwU14 Gr ASG Bergische LöwenBBC Coburg (aK) 38:13 wU14 BC Marburg
MO-1030-K06.06.2210:30KwSen Pl 9Double DribblersBG Zehlendorf 2 51:31 wSen Bramfelder SV
MO-1030-LA06.06.2210:30LAmU14 Pl 7Dresden Titans 2USV Potsdam 39:40 wU14 Horsens IC
MO-1030-LB06.06.2210:30LBmU14 Pl 15BG Zehlendorf 4UBC Münster 19:75 wU14 LadyBaskets Jena
MO-1030-Q06.06.2210:30QmU16 Pl 1Skovbakken BearsBG Zehlendorf 2 36:51 BG ZEHLENDORF
MO-1030-QD06.06.2210:30QDmU12 Pl 1BG Zehlendorf 1Berliner SC 30:20 BG ZEHLENDORF
MO-1030-U06.06.2210:30UmSen Pl 15Dresden Titans 2Bramfelder SV 2 43:51 mSen Mondstein Seeadler
MO-1120-C06.06.2211:20CwSen Pl 15USV JenaJade Giants 33:32 wSen City Basket Berlin
MO-1120-D06.06.2211:20DwSen Pl 11GV WaltropIG Börckfreg/Lammrum 17:31 wSen Dynamo Tresen
MO-1120-F06.06.2211:20FwSen Pl 3U7trifftU8 Innsbruck Reunion  36:31 mSen Buslenker Basketball
MO-1120-H06.06.2211:20HmU14 Pl 17USC MagdeburgBerliner SC 32:24 wU14 BBC Coburg (aK)
MO-1120-K06.06.2211:20KwSen Pl 7ElektrikerHürther BC (wU22) 20:0  wSen BG Zehlendorf 2
MO-1120-LA06.06.2211:20LAmU14 Pl 9TuRa HarksheideBG Zehlendorf 2 45:38 mU14 USV Potsdam
MO-1120-LB06.06.2211:20LBwU16 Pl 5LadyBaskets JenaSG Bergische Löwen 18:20 mU14 UBC Münster
MO-1120-Q06.06.2211:20QwU18 Pl 1BC MarburgEintracht Frankfurt 36:37 BG ZEHLENDORF
MO-1120-QD06.06.2211:20QDxSen Pl 1Here for BeerBG Zehlendorf 37:35 BG ZEHLENDORF
MO-1120-U06.06.2211:20UmSen Pl 19BG Zehlendorf 1Die Seitenstecher 35:22 mSen Bramfelder SV 2
MO-1210-C06.06.2212:10CmSen Pl 11TurnklubbDie Elektriker 20:0  
MO-1210-D06.06.2212:10DmSen Pl 21AMTV HamburgUSV Jena 1  0:20 wSen IG Börckfreg/Lammrum
MO-1210-H06.06.2212:10HmU12 Pl 9Hellas BasketWalddörfer SV 14:33 mU14 Berliner SC
MO-1210-K06.06.2212:10KmSen Pl 17OTB's FinestFeierleiter  0:20 
MO-1210-LA06.06.2212:10LAmU14 Pl 11BG Zehlendorf 3USV Jena 39:29 mU14 BG Zehlendorf 2
MO-1210-LB06.06.2212:10LBmU16 Pl 11Hertener Löwen (aK)Walddörfer SV 22:47 wU16 SG Bergische Löwen
MO-1210-Q06.06.2212:10QmU18 Pl 1BG ZehlendorfCertified Ballers 51:24 BG ZEHLENDORF
MO-1210-QD06.06.2212:10QDxSen Pl 3Basketball Berlin SüdSpVgg Ostbad 48:37 BG ZEHLENDORF
MO-1210-U06.06.2212:10UmSen Pl 23Dresden Titans 1ATV Halt 20:0  mU16 BG Zehlendorf 1
MO-1300-C06.06.2213:00CmU22 Pl 3BG Zehlendorf 1Turnklubb 33:35 mU22 AMTV Hamburg
MO-1300-D06.06.2213:00DmU16 Pl 9BBC CoburgAMTV Hamburg 1 40:15 mSen USV Jena 1
MO-1300-F06.06.2213:00FmU14 Pl 3Eintracht FrankfurtSkovbakken Bears 24:31 mU18 TuRa Harksheide 1
MO-1300-H06.06.2213:00HmU12 Pl 11BG Zehlendorf (aK) 3BG Zehlendorf (aK) 4 37:32 mU12 Walddörfer SV
MO-1300-K06.06.2213:00KmU14 Pl 5SG Bergische LöwenBG Bonn 21:65 mU16 TuS Bothfeld
MO-1300-LA06.06.2213:00LAmU14 Pl 13Freibeuter 2010AMTV Hamburg 39:17 mU14 BG Zehlendorf 3
MO-1300-LB06.06.2213:00LBmU16 Pl 13BG Zehlendorf 3DJK TUSA 06 Düsseldorf 1 37:31 mU16 Walddörfer SV
MO-1300-Q06.06.2213:00QwSen Pl 1Frankfurt & FriendsBG Zehlendorf 1 42:40 BG ZEHLENDORF
MO-1300-QD06.06.2213:00QDmSen Pl 3LeadETB SW Essen 20:0  
MO-1300-U06.06.2213:00UmU16 Pl 7BG Zehlendorf 1Jade Giants 30:39 mSen ATV Halt
MO-1350-C06.06.2213:50CmU22 Pl 5Berlin VipersAMTV Hamburg 22:34 mU22 Turnklubb
MO-1350-D06.06.2213:50DmU16 Pl 3Mistelbach MustangsUBC Münster  0:20 
MO-1350-F06.06.2213:50FmU18 Pl 3TuRa Harksheide 1Turn Klubb zu Hannover 47:26 mU14 Skovbakken Bears
MO-1350-H06.06.2213:50HmU14 Pl 19Friedenauer TSCWalddörfer SV  7:48 mU12 BG Zehlendorf (aK) 4
MO-1350-K06.06.2213:50KmU16 Pl 5TuS BothfeldTuRa Harksheide 42:12 mU14 BG Bonn
MO-1350-LA06.06.2213:50LAmU18 Pl 11AMTV HamburgTuRa Harksheide 2 34:20 mU14 AMTV Hamburg
MO-1350-LB06.06.2213:50LBmU16 Pl 15DJK TUSA 06 Düsseldorf 2AMTV Hamburg 2 29:27 mU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
MO-1350-Q06.06.2213:50QmSen Pl 1BGZ & FriendsRSV Eintracht 26:24 BG ZEHLENDORF
MO-1350-QD06.06.2213:50QDmSen Pl 5BG Zehlendorf 2Nandor´s Truppe  0:20 
MO-1350-U06.06.2213:50UmSen Pl 33Dynamo TresenUSV Jena 2  0:20 
Saturday 04.06.22
GameSA-0900-CmSen Gr 8
Team ALead 64
Team BUSV Jena 218 
TOmSen Dresden Titans 2
GameSA-0900-DxSen Gr 1
Team ASpVgg Ostbad 49
Team BTuS Lichterfelde47 
TOxSen Basketball Berlin Süd
GameSA-0900-FxSen Gr 1
Team ABG Zehlendorf 59
Team BBarmer TV47 
TOmSen Bramfelder SV 2
GameSA-0900-HxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 31
Team BBBC Coburg42 
TOmSen BG Zehlendorf 1
GameSA-0900-KmSen Gr 5
Team AFrecher Joghurt 53
Team B5 Fouls für 1 Hallelujah39 
TOmSen Turnklubb
GameSA-0900-LAmU14 Gr 3
Team AEintracht Frankfurt 41
Team BUSC Magdeburg30 
TOwU14 LadyBaskets Jena
GameSA-0900-LBwU14 Gr 2
Team ABBC Coburg (aK)  6
Team BBC Marburg56 
TOmU14 Dresden Titans 1
GameSA-0900-PAmU14 Gr 3
Team ABG Zehlendorf 3 31
Team BDresden Titans 242 
TOwU12 BG Zehlendorf
GameSA-0900-PBxU10 Gr 1
Team ARSV Eintracht  15
Team BBG Zehlendorf 262 
TOmU14 BG Zehlendorf 4
GameSA-0900-QAmU14 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 75
Team BAMTV Hamburg28 
TOmU14 BG Zehlendorf 2
GameSA-0900-QBmU14 Gr 1
Team ABerliner SC 32
Team BUSV Jena42 
TOmU14 SG Bergische Löwen
GameSA-0900-QCwU18 Gr 1
Team AWalddörfer SV 39
Team BSG Bergische Löwen15 
TOwU16 BG Hamburg West
GameSA-0900-QDwU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 35
Team BBSD Dresden23 
TOmU18 ATV Haltern von 1882
GameSA-0900-UmSen Gr 3
Team AETB SW Essen 60
Team BUSV Jena 129 
TOmSen Feierleiter
GameSA-0945-CmSen Gr 11
Team ADresden Titans 2 37
Team BAhrensburger TSV25 
TOmSen USV Jena 2
GameSA-0945-DxSen Gr 1
Team ABasketball Berlin Süd 36
Team BHere for Beer50 
TOxSen TuS Lichterfelde
GameSA-0945-FmSen Gr 1
Team ABramfelder SV 2 46
Team BJade Giants31 
TOxSen Barmer TV
GameSA-0945-HwU12 Gr 1
Team AWalddörfer SV 32
Team BHorsens IC (aK)37 
TOxU10 BBC Coburg
GameSA-0945-KmSen Gr 2
Team ATurnklubb 41
Team BBG Zehlendorf 251 
TOmSen 5 Fouls für 1 Hallelujah
GameSA-0945-LAwU14 Gr 2
Team ALadyBaskets Jena 31
Team BCB Recklinghausen39 
TOmU14 USC Magdeburg
GameSA-0945-LBmU14 Gr 4
Team ADresden Titans 1 95
Team BFriedenauer TSC9  
TOwU14 BC Marburg
GameSA-0945-PAwU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 40
Team BBerliner SC10 
TOmU14 Dresden Titans 2
GameSA-0945-PBmU14 Gr 4
Team ABG Zehlendorf 4 16
Team BBG Bonn82 
TOxU10 BG Zehlendorf 2
GameSA-0945-QAmU14 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 30
Team BFreibeuter 201035 
TOmU14 AMTV Hamburg
GameSA-0945-QBmU14 Gr 2
Team ASG Bergische Löwen 29
Team BSkovbakken Bears46 
TOmU14 USV Jena
GameSA-0945-QCwU16 Gr 1
Team ABG Hamburg West 48
Team BBG Harburg-Hittfeld17 
TOwU18 SG Bergische Löwen
GameSA-0945-QDmU18 Gr 1
Team AATV Haltern von 1882 48
Team BTuRa Harksheide 227 
TOwU18 BSD Dresden
GameSA-0945-UmSen Gr 6
Team AFeierleiter 32
Team BJam & Jelly34 
TOmSen USV Jena 1
GameSA-1030-CmSen Gr 12
Team ANandor´s Truppe 56
Team BOTB's Finest38 
TOmSen Ahrensburger TSV
GameSA-1030-DwSen Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 13
Team BIG Börckfreg/Lammrum45 
TOxSen Here for Beer
GameSA-1030-FmSen Gr 4
Team ABGZ & Friends 57
Team BBramfelder SV 127 
TOmSen Jade Giants
GameSA-1030-HmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf (aK) 3 57
Team BWeddinger Wiesel31 
TOwU12 Horsens IC (aK)
GameSA-1030-KmSen Gr 10
Team ADie Elektriker 33
Team BRSV Eintracht66 
TOmSen BG Zehlendorf 2
GameSA-1030-LAmU16 Gr 3
Team ABG Zehlendorf 3 29
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 133 
TOwU14 CB Recklinghausen
GameSA-1030-LBmU16 Gr 3
Team ATuRa Harksheide 36
Team BTuS Bothfeld30 
TOmU14 Friedenauer TSC
GameSA-1030-PAmU12 Gr 2
Team ABerliner SC 63
Team BBG Zehlendorf 211 
TOwU12 Berliner SC
GameSA-1030-PBmU12 Gr 2
Team ASG Bergische Löwen 37
Team BWalddörfer SV24 
TOmU14 BG Bonn
GameSA-1030-QAwU14 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 40
Team BEintracht Frankfurt32 
TOmU14 Freibeuter 2010
GameSA-1030-QBwU14 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 27
Team BWalddörfer SV41 
TOmU14 Skovbakken Bears
GameSA-1030-QCwU16 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 46
Team BLadyBaskets Jena9  
TOwU16 BG Harburg-Hittfeld
GameSA-1030-QDmU18 Gr 1
Team ABC Marburg 44
Team BCertified Ballers45 
TOmU18 TuRa Harksheide 2
GameSA-1030-UmSen Gr 9
Team ALost LT 23
Team BMondstein Seeadler32 
TOmSen Jam & Jelly
GameSA-1115-CwSen Gr 7
Team ABramfelder SV 25
Team BTwente Buzzards26 
TOmSen OTB's Finest
GameSA-1115-DwSen Gr 7
Team AVfL AstroLadies Bochum 56
Team BFrankfurt & Friends40 
TOwSen IG Börckfreg/Lammrum
GameSA-1115-FwSen Gr 8
Team ABG Zehlendorf 1 36
Team BBG Harburg-Hittfeld17 
TOmSen Bramfelder SV 1
GameSA-1115-HmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf (aK) 4 68
Team BHellas Basket7  
TOmU12 Weddinger Wiesel
GameSA-1115-KwSen Gr 4
Team AGV Waltrop 33
Team BVfB Hermsdorf52 
TOmSen RSV Eintracht
GameSA-1115-LAmU18 Gr 2
Team ATuRa Harksheide 1 71
Team BTurn Klubb zu Hannover41 
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
GameSA-1115-LBmU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 49
Team BUSV Halle Rhinos44 
TOmU16 TuS Bothfeld
GameSA-1115-PAmU12 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 17
Team BFreibeuter 201043 
TOmU12 BG Zehlendorf 2
GameSA-1115-PBmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 59
Team BRSV Eintracht12 
TOmU12 Walddörfer SV
GameSA-1115-QAmU16 Gr 1
Team AHertener Löwen (aK) 11
Team BBG Zehlendorf 181 
TOwU14 Eintracht Frankfurt
GameSA-1115-QBwU16 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 20
Team BTuS Lichterfelde43 
TOwU14 Walddörfer SV
GameSA-1115-QCmU16 Gr 1
Team ASkovbakken Bears 75
Team BWalddörfer SV21 
TOwU16 LadyBaskets Jena
GameSA-1115-QDmU18 Gr 2
Team ABerliner SC 33
Team BAMTV Hamburg30 
TOmU18 Certified Ballers
GameSA-1115-UmSen Gr 7
Team ADie Seitenstecher 37
Team BRSV Zweitracht33 
TOmSen Mondstein Seeadler
GameSA-1115-VBwSen Gr 3
Team AHürther BC (wU22) 83
Team BTwente Buzzards (wU22)17 
TOmSen BG Zehlendorf 3
GameSA-1200-CwSen Gr 5
Team ABaller Babes 43
Team BDynamo Tresen52 
TOwSen Twente Buzzards
GameSA-1200-DwSen Gr 1
Team AUSV Jena 26
Team BWalddörfer SV29 
TOwSen Frankfurt & Friends
GameSA-1200-FwSen Gr 5
Team AInnsbruck Reunion  29
Team BU7trifftU8 43 
TOwSen BG Harburg-Hittfeld
GameSA-1200-HxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1  8
Team BBG Zehlendorf 262 
TOmU12 Hellas Basket
GameSA-1200-KmSen Gr 5
Team A5 Fouls für 1 Hallelujah 34
Team BDresden Titans 136 
TOwSen VfB Hermsdorf
GameSA-1200-LAmU14 Gr 3
Team AEintracht Frankfurt 50
Team BUBC Münster27 
TOmU18 Turn Klubb zu Hannover
GameSA-1200-LBmU16 Gr 4
Team AAMTV Hamburg 2 23
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 238 
TOmU18 USV Halle Rhinos
GameSA-1200-PAmU14 Gr 3
Team AUSC Magdeburg 34
Team BBG Zehlendorf 327 
TOmU12 Freibeuter 2010
GameSA-1200-PBxU10 Gr 1
Team ABBC Coburg 60
Team BRSV Eintracht 52 
TOmU12 RSV Eintracht
GameSA-1200-QAmU14 Gr 1
Team AUSV Potsdam  7
Team BBG Zehlendorf 176 
TOmU16 BG Zehlendorf 1
GameSA-1200-QBmU14 Gr 1
Team AUSV Jena 47
Team BAMTV Hamburg38 
TOwU16 TuS Lichterfelde
GameSA-1200-QCwU18 Gr 1
Team ABSD Dresden 18
Team BEintracht Frankfurt40 
TOmU16 Walddörfer SV
GameSA-1200-QDmU18 Gr 2
Team ABC Hellenen 45
Team BTwente Buzzards20 
TOmU18 AMTV Hamburg
GameSA-1200-UwSen Gr 3
Team ABSV Wulfen (wU22) 18
Team BCity Basket Berlin45 
TOmSen RSV Zweitracht
GameSA-1200-VA13m18 Gr 1
Team ARoyal Dogz 15
Team BHoopers9  
TO3m18 Berlin 2
GameSA-1200-VA23m18 Gr 2
Team ABeuterRepresent 16
Team BDudu Berlin18 
TO3m18 Berlin 3
GameSA-1200-VBmSen Gr 3
Team ABG Zehlendorf 3 35
Team BETB SW Essen72 
TOwSen Twente Buzzards (wU22)
GameSA-1230-VA13m18 Gr 1
Team ABerlin 2  6
Team BBerlin 122 
TO3m18 Hoopers
GameSA-1230-VA23m18 Gr 2
Team ABerlin 3 21
Team BRSV Eintracht10 
TO3m18 Dudu Berlin
GameSA-1245-CmU22 Gr 1
Team ABerlin Vipers 10
Team BTurnklubb51 
TOwSen Dynamo Tresen
GameSA-1245-DwSen Gr 1
Team AGeorginas 35
Team BUAB Wien19 
TOwSen Walddörfer SV
GameSA-1245-FmSen Gr 1
Team AJade Giants 18
Team BBG Zehlendorf 164 
TOwSen U7trifftU8
GameSA-1245-HwU12 Gr 1
Team AHorsens IC (aK) 59
Team BBerliner SC5  
TOxU10 BG Zehlendorf 2
GameSA-1245-KmSen Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 52
Team BDynamo Tresen26 
TOmSen Dresden Titans 1
GameSA-1245-LAwU14 Gr 2
Team AHorsens IC 71
Team BBBC Coburg (aK)8  
TOmU14 UBC Münster
GameSA-1245-LBmU14 Gr 4
Team AFriedenauer TSC  9
Team BBG Bonn108
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
GameSA-1245-PAwU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 56
Team BWalddörfer SV39 
TOmU14 BG Zehlendorf 3
GameSA-1245-PBmU14 Gr 4
Team ATuRa Harksheide 52
Team BBG Zehlendorf 415 
TOxU10 RSV Eintracht
GameSA-1245-QAmU14 Gr 2
Team AWalddörfer SV 33
Team BBG Zehlendorf 270 
TOmU14 BG Zehlendorf 1
GameSA-1245-QBmU14 Gr 2
Team ASkovbakken Bears 37
Team BFreibeuter 201023 
TOmU14 AMTV Hamburg
GameSA-1245-QCwU18 Gr 1
Team ABG Bonn 39
Team BSG Bergische Löwen26 
TOwU18 Eintracht Frankfurt
GameSA-1245-QDwU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 33
Team BWalddörfer SV37 
TOmU18 Twente Buzzards
GameSA-1245-UmSen Gr 6
Team ATwente Buzzards 26
Team BFeierleiter47 
TOwSen City Basket Berlin
GameSA-1245-VBmU22 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 2 45
Team BAMTV Hamburg17 
TOmSen ETB SW Essen
GameSA-1300-VA13m18 Gr 1
Team AHoopers 11
Team BBerlin 112 
TO3mSe Isetia
GameSA-1300-VA23m18 Gr 2
Team ADudu Berlin 21
Team BRSV Eintracht11 
TO3mSe Isetia Potiad
GameSA-1330-CmU22 Gr 1
Team AUBC Münster 63
Team BBG Zehlendorf 132 
TOmU22 Turnklubb
GameSA-1330-DmSen Gr 11
Team AAhrensburger TSV 36
Team BATV Halt44 
TOwSen UAB Wien
GameSA-1330-FmSen Gr 4
Team ABTB Royals Oldenburg 26
Team BBGZ & Friends34 
TOmSen BG Zehlendorf 1
GameSA-1330-HmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 20
Team BBG Zehlendorf (aK) 343 
TOwU12 Berliner SC
GameSA-1330-KxSen Gr 1
Team ABarmer TV 53
Team BBasketball Berlin Süd60 
TOmSen Dynamo Tresen
GameSA-1330-LAmU16 Gr 2
Team AUBC Münster 43
Team BAMTV Hamburg 118 
TOwU14 BBC Coburg (aK)
GameSA-1330-LBwU14 Gr 2
Team ALadyBaskets Jena 32
Team BBC Marburg30 
TOmU14 BG Bonn
GameSA-1330-PAmU12 Gr 2
Team AWeddinger Wiesel 24
Team BSG Bergische Löwen21 
TOwU12 Walddörfer SV
GameSA-1330-PBmU12 Gr 2
Team AWalddörfer SV 12
Team BBerliner SC61 
TOmU14 BG Zehlendorf 4
GameSA-1330-QAwU14 Gr 1
Team ATSV Jahn Freising 23
Team BBG Zehlendorf15 
TOmU14 BG Zehlendorf 2
GameSA-1330-QBwU14 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 45
Team BSG Bergische Löwen8  
TOmU14 Freibeuter 2010
GameSA-1330-QCwU18 Gr 1
Team ABC Marburg 54
Team BTSV Jahn Freising25 
TOwU18 SG Bergische Löwen
GameSA-1330-QDmU18 Gr 1
Team ACertified Ballers 46
Team BTuRa Harksheide 229 
TOwU18 Walddörfer SV
GameSA-1330-UwSen Gr 6
Team AElektriker 31
Team BWeddinger Wiesel25 
TOmSen Feierleiter
GameSA-1330-VA13mSe Gr 1
Team AIsetia 22
Team BAdvanced Chemistry12 
TO3m18 Berlin 1
GameSA-1330-VA23mSe Gr 2
Team AIsetia Potiad 21
Team BJugos11 
TO3m18 RSV Eintracht
GameSA-1330-VBmSen Gr 9
Team ARuhrpottBallers 31
Team BLost LT22 
TOmU22 AMTV Hamburg
GameSA-1400-VA13mSe Gr 1
Team A4ofakind 15
Team BViet Cypher14 
TO3mSe Advanced Chemistry
GameSA-1400-VA23mSe Gr 4
Team ARoyal Dogz 22
Team BCertified Men Lover9  
TO3mSe Jugos
GameSA-1415-CmSen Gr 12
Team AOTB's Finest 87
Team BWalddörfer SV29 
TOmU22 BG Zehlendorf 1
GameSA-1415-DmSen Gr 8
Team AUSV Jena 2 16
Team BAMTV Hamburg42 
TOmSen ATV Halt
GameSA-1415-FxSen Gr 1
Team ATuS Lichterfelde 44
Team BBG Zehlendorf40 
TOmSen BGZ & Friends
GameSA-1415-HmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 60
Team BBG Zehlendorf (aK) 424 
TOmU12 BG Zehlendorf (aK) 3
GameSA-1415-KxSen Gr 1
Team AHere for Beer 63
Team BSpVgg Ostbad50 
TOxSen Basketball Berlin Süd
GameSA-1415-LAmU16 Gr 3
Team ATuS Bothfeld 44
Team BBG Zehlendorf 329 
TOmU16 AMTV Hamburg 1
GameSA-1415-LBmU16 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 47
Team BBBC Coburg39 
TOwU14 BC Marburg
GameSA-1415-PAmU12 Gr 1
Team AHellas Basket 10
Team BAMTV Hamburg40 
TOmU12 SG Bergische Löwen
GameSA-1415-PBmU12 Gr 1
Team ARSV Eintracht 21
Team BFreibeuter 201022 
TOmU12 Berliner SC
GameSA-1415-QAmU16 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 48
Team BWalddörfer SV40 
TOwU14 BG Zehlendorf
GameSA-1415-QBmU16 Gr 4
Team AJade Giants 34
Team BMistelbach Mustangs35 
TOwU14 SG Bergische Löwen
GameSA-1415-QCmU16 Gr 1
Team AHertener Löwen (aK)  2
Team BSkovbakken Bears86 
TOwU18 TSV Jahn Freising
GameSA-1415-QDmU18 Gr 1
Team AATV Haltern von 1882 27
Team BUSV Halle Rhinos51 
TOmU18 TuRa Harksheide 2
GameSA-1415-UmSen Gr 7
Team ARSV Zweitracht 47
Team BBuslenker Basketball56 
TOwSen Weddinger Wiesel
GameSA-1415-VBmSen Gr 10
Team ATuRa Harksheide 38
Team BDie Elektriker39 
TOmSen Lost LT
GameSA-1430-VA13mSe Gr 3
Team A3X3 Berlin 22
Team BAirboys7  
TO3mSe Viet Cypher
GameSA-1430-VA23mSe Gr 2
Team A104supersonics 22
Team BPlayground Movement13 
TO3mSe Certified Men Lover
GameSA-1500-CwSen Gr 7
Team AVfL AstroLadies Bochum 54
Team BBramfelder SV33 
TOmSen Walddörfer SV
GameSA-1500-DwSen Gr 2
Team AIG Börckfreg/Lammrum 44
Team BSC Ottensen30 
TOmSen AMTV Hamburg
GameSA-1500-FwSen Gr 7
Team AFrankfurt & Friends 48
Team BTwente Buzzards21 
TOxSen BG Zehlendorf
GameSA-1500-HxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 2 65
Team BBBC Coburg15 
TOmU12 BG Zehlendorf (aK) 4
GameSA-1500-KmSen Gr 5
Team ADresden Titans 1 31
Team BFrecher Joghurt41 
TOxSen SpVgg Ostbad
GameSA-1500-LAmU18 Gr 2
Team AAMTV Hamburg 25
Team BTwente Buzzards35 
TOmU16 BG Zehlendorf 3
GameSA-1500-LBmU14 Gr 3
Team ADresden Titans 2 23
Team BEintracht Frankfurt29 
TOmU16 BBC Coburg
GameSA-1500-PAmU14 Gr 3
Team AUBC Münster 30
Team BBG Zehlendorf 344 
TOmU12 AMTV Hamburg
GameSA-1500-PBxU10 Gr 1
Team ARSV Eintracht  39
Team BBG Zehlendorf 118 
TOmU12 Freibeuter 2010
GameSA-1500-QAmU14 Gr 1
Team AUSV Jena  5
Team BBG Zehlendorf 169 
TOmU16 Walddörfer SV
GameSA-1500-QBmU14 Gr 1
Team ABerliner SC 24
Team BUSV Potsdam40 
TOmU16 Mistelbach Mustangs
GameSA-1500-QCwU16 Gr 1
Team ABG Hamburg West 48
Team BSG Bergische Löwen13 
TOmU16 Skovbakken Bears
GameSA-1500-QDmU18 Gr 2
Team ABerliner SC 28
Team BTuRa Harksheide 148 
TOmU18 USV Halle Rhinos
GameSA-1500-UwSen Gr 3
Team ABSV Wulfen (wU22) 20
Team BHürther BC (wU22)53 
TOmSen Buslenker Basketball
GameSA-1500-VA13mSe Gr 3
Team AHeartBallerz 16
Team BBBV 121 
TO3mSe Airboys
GameSA-1500-VA23mSe Gr 4
Team AAPM 19
Team BTeam Skorpion10 
TO3mSe Playground Movement
GameSA-1500-VBmSen Gr 3
Team AUSV Jena 1 39
Team BBG Zehlendorf 334 
TOmSen Die Elektriker
GameSA-1530-VA13m18 Gr 1
Team ARoyal Dogz 21
Team BBerlin 26  
TO3mSe BBV 1
GameSA-1530-VA23m18 Gr 2
Team ABeuterRepresent 16
Team BBerlin 314 
TO3mSe Team Skorpion
GameSA-1545-CwSen Gr 5
Team AU7trifftU8  36
Team BDynamo Tresen25 
TOwSen Bramfelder SV
GameSA-1545-DwSen Gr 5
Team ABaller Babes 31
Team BInnsbruck Reunion 35 
TOwSen SC Ottensen
GameSA-1545-FwSen Gr 8
Team ABG Harburg-Hittfeld 26
Team BJade Giants29 
TOwSen Twente Buzzards
GameSA-1545-HwU12 Gr 1
Team ABerliner SC  4
Team BWalddörfer SV83 
TOxU10 BBC Coburg
GameSA-1545-KmSen Gr 2
Team ADynamo Tresen 22
Team BTurnklubb47 
TOmSen Frecher Joghurt
GameSA-1545-LAmU14 Gr 4
Team ADresden Titans 1 51
Team BTuRa Harksheide31 
TOmU18 Twente Buzzards
GameSA-1545-LBmU18 Gr 1
Team ABC Marburg 32
Team BBG Zehlendorf35 
TOmU14 Eintracht Frankfurt
GameSA-1545-PAwU12 Gr 1
Team AHorsens IC (aK) 17
Team BBG Zehlendorf20 
TOmU14 BG Zehlendorf 3
GameSA-1545-PBmU14 Gr 4
Team AFriedenauer TSC  9
Team BBG Zehlendorf 441 
TOxU10 BG Zehlendorf 1
GameSA-1545-QAmU14 Gr 2
Team ASkovbakken Bears 48
Team BBG Zehlendorf 224 
TOmU14 BG Zehlendorf 1
GameSA-1545-QBmU14 Gr 2
Team ASG Bergische Löwen 59
Team BWalddörfer SV16 
TOmU14 USV Potsdam
GameSA-1545-QCmU16 Gr 3
Team ADJK TUSA 06 Düsseldorf 1 23
Team BTuRa Harksheide31 
TOwU16 SG Bergische Löwen
GameSA-1545-QDmU18 Gr 2
Team ABC Hellenen 23
Team BTurn Klubb zu Hannover28 
TOmU18 TuRa Harksheide 1
GameSA-1545-UwSen Gr 3
Team ATwente Buzzards (wU22) 13
Team BCity Basket Berlin34 
TOwSen Hürther BC (wU22)
GameSA-1545-VBmSen Gr 6
Team AJam & Jelly 43
Team BTwente Buzzards25 
TOmSen BG Zehlendorf 3
GameSA-1600-VA13mSe Gr 1
Team AAdvanced Chemistry 18
Team BViet Cypher15 
TO3m18 Berlin 2
GameSA-1600-VA23mSe Gr 2
Team AJugos 20
Team BPlayground Movement16 
TO3m18 Berlin 3
GameSA-1630-CwSen Gr 1
Team AGeorginas 40
Team BUSV Jena36 
TOwSen Dynamo Tresen
GameSA-1630-DwSen Gr 1
Team AWalddörfer SV 31
Team BUAB Wien36 
TOwSen Innsbruck Reunion
GameSA-1630-FmSen Gr 4
Team ABramfelder SV 1 24
Team BBTB Royals Oldenburg47 
TOwSen Jade Giants
GameSA-1630-HmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf (aK) 3 40
Team BWalddörfer SV20 
TOwU12 Walddörfer SV
GameSA-1630-KmSen Gr 11
Team AATV Halt 38
Team BDresden Titans 248 
TOmSen Turnklubb
GameSA-1630-LAwU14 Gr 2
Team ACB Recklinghausen 45
Team BHorsens IC37 
TOmU14 TuRa Harksheide
GameSA-1630-LBwU14 Gr 2
Team ABBC Coburg (aK) 19
Team BLadyBaskets Jena52 
TOmU18 BG Zehlendorf
GameSA-1630-PAmU12 Gr 2
Team ABerliner SC 23
Team BSG Bergische Löwen16 
TOwU12 BG Zehlendorf
GameSA-1630-PBmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 28
Team BWeddinger Wiesel40 
TOmU14 BG Zehlendorf 4
GameSA-1630-QAwU14 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 48
Team BSG Bergische Löwen6  
TOmU14 BG Zehlendorf 2
GameSA-1630-QBwU14 Gr 1
Team AWalddörfer SV 19
Team BTSV Jahn Freising47 
TOmU14 Walddörfer SV
GameSA-1630-QCwU18 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 21
Team BBSD Dresden31 
TOmU16 TuRa Harksheide
GameSA-1630-QDwU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 35
Team BBC Marburg41 
TOmU18 Turn Klubb zu Hannover
GameSA-1630-UwSen Gr 6
Team ADouble Dribblers 27
Team BElektriker33 
TOwSen City Basket Berlin
GameSA-1630-VA13mSe Gr 1
Team AIsetia 22
Team B4ofakind9  
TO3mSe Viet Cypher
GameSA-1630-VA23mSe Gr 4
Team ACertified Men Lover 22
Team BTeam Skorpion5  
TO3mSe Playground Movement
GameSA-1630-VBmSen Gr 9
Team AMondstein Seeadler 43
Team BRuhrpottBallers19 
TOmSen Twente Buzzards
GameSA-1700-VA13m18 Gr 1
Team ABerlin 2 18
Team BHoopers20 
TO3mSe 4ofakind
GameSA-1700-VA23m18 Gr 2
Team ABerlin 3 15
Team BDudu Berlin22 
TO3mSe Team Skorpion
GameSA-1715-CmSen Gr 12
Team AWalddörfer SV 29
Team BNandor´s Truppe73 
TOwSen USV Jena
GameSA-1715-DmSen Gr 8
Team AAMTV Hamburg 40
Team BLead67 
TOwSen UAB Wien
GameSA-1715-FmSen Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 44
Team BBramfelder SV 245 
TOmSen BTB Royals Oldenburg
GameSA-1715-HmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf (aK) 4 39
Team BRSV Eintracht40 
TOmU12 Walddörfer SV
GameSA-1715-KmSen Gr 10
Team ARSV Eintracht 75
Team BTuRa Harksheide25 
TOmSen Dresden Titans 2
GameSA-1715-LAmU16 Gr 2
Team AAMTV Hamburg 1 25
Team BBBC Coburg42 
TOwU14 Horsens IC
GameSA-1715-LBmU16 Gr 2
Team AUBC Münster 55
Team BBG Zehlendorf 247 
TOwU14 LadyBaskets Jena
GameSA-1715-PAmU12 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 18
Team BBG Zehlendorf 169 
TOmU12 SG Bergische Löwen
GameSA-1715-PBmU12 Gr 1
Team AFreibeuter 2010 50
Team BHellas Basket14 
TOmU12 Weddinger Wiesel
GameSA-1715-QAmU16 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 11
Team BSkovbakken Bears72 
TOwU14 SG Bergische Löwen
GameSA-1715-QBmU16 Gr 4
Team AAMTV Hamburg 2 16
Team BJade Giants73 
TOwU14 TSV Jahn Freising
GameSA-1715-QCmU16 Gr 4
Team AMistelbach Mustangs 64
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 216 
TOwU18 BSD Dresden
GameSA-1715-QDwU18 Gr 1
Team ATSV Jahn Freising 18
Team BBG Bonn32 
TOwU18 BC Marburg
GameSA-1715-UmSen Gr 7
Team ABuslenker Basketball 46
Team BDie Seitenstecher41 
TOwSen Elektriker
GameSA-1715-VBmU22 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 30
Team BBerlin Vipers23 
TOmSen RuhrpottBallers
GameSA-1730-VA13mSe Gr 3
Team AAirboys 13
Team BBBV 117 
TO3m18 Hoopers
GameSA-1730-VA23mSe Gr 4
Team ARoyal Dogz 19
Team BAPM16 
TO3m18 Dudu Berlin
GameSA-1800-CwSen Gr 4
Team AElmshorner MTV 14
Team BGV Waltrop48 
TOmSen Nandor´s Truppe
GameSA-1800-DwSen Gr 2
Team ASC Ottensen 18
Team BBG Zehlendorf 237 
TOmSen Lead
GameSA-1800-FxSen Gr 1
Team ABG Zehlendorf 59
Team BSpVgg Ostbad32 
TOmSen Bramfelder SV 2
GameSA-1800-KxSen Gr 1
Team AHere for Beer 57
Team BBarmer TV47 
TOmSen TuRa Harksheide
GameSA-1800-LAwU16 Gr 1
Team ATuS Lichterfelde 36
Team BBG Hamburg West33 
TOmU16 BBC Coburg
GameSA-1800-LBmU14 Gr 3
Team AUBC Münster 25
Team BDresden Titans 244 
TOmU16 BG Zehlendorf 2
GameSA-1800-QAmU14 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 32
Team BBerliner SC30 
TOmU16 Skovbakken Bears
GameSA-1800-QBwU16 Gr 1
Team ABG Harburg-Hittfeld 13
Team BEintracht Frankfurt36 
TOmU16 Jade Giants
GameSA-1800-QCwU16 Gr 1
Team ALadyBaskets Jena 19
Team BSG Bergische Löwen20 
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
GameSA-1800-QDwU18 Gr 1
Team AWalddörfer SV 26
Team BEintracht Frankfurt43 
TOwU18 BG Bonn
GameSA-1800-UwSen Gr 7
Team ABramfelder SV 26
Team BFrankfurt & Friends28 
TOmSen Die Seitenstecher
GameSA-1800-VA13mSe Gr 3
Team A3X3 Berlin 11
Team BHeartBallerz9  
TO3mSe BBV 1
GameSA-1800-VA23mSe Gr 2
Team AIsetia Potiad 17
Team B104supersonics19 
TO3mSe APM
GameSA-1800-VBwSen Gr 7
Team ATwente Buzzards 32
Team BVfL AstroLadies Bochum38 
TOmU22 Berlin Vipers
GameSA-1830-VA13m18 Gr 1
Team ABerlin 1 13
Team BRoyal Dogz22 
TO3mSe HeartBallerz
GameSA-1830-VA23m18 Gr 2
Team ARSV Eintracht 21
Team BBeuterRepresent11 
TO3mSe 104supersonics
GameSA-1845-CwSen Gr 5
Team ADynamo Tresen 32
Team BInnsbruck Reunion 37 
TOwSen GV Waltrop
GameSA-1845-DwSen Gr 5
Team AU7trifftU8  42
Team BBaller Babes19 
TOwSen BG Zehlendorf 2
GameSA-1845-FwSen Gr 8
Team AJade Giants 15
Team BBG Zehlendorf 127 
TOxSen SpVgg Ostbad
GameSA-1845-KxSen Gr 1
Team ABasketball Berlin Süd 55
Team BTuS Lichterfelde45 
TOxSen Barmer TV
GameSA-1845-LAmU18 Gr 2
Team AAMTV Hamburg 18
Team BBC Hellenen38 
TOwU16 BG Hamburg West
GameSA-1845-LBmU14 Gr 4
Team ABG Bonn 44
Team BDresden Titans 158 
TOmU14 Dresden Titans 2
GameSA-1845-QAmU14 Gr 2
Team AFreibeuter 2010 26
Team BSG Bergische Löwen38 
TOmU14 Berliner SC
GameSA-1845-QBmU16 Gr 1
Team AWalddörfer SV 47
Team BHertener Löwen (aK)19 
TOwU16 Eintracht Frankfurt
GameSA-1845-QCmU18 Gr 1
Team AUSV Halle Rhinos 36
Team BCertified Ballers42 
TOwU16 SG Bergische Löwen
GameSA-1845-QDmU18 Gr 2
Team ATwente Buzzards 20
Team BTuRa Harksheide 155 
TOwU18 Eintracht Frankfurt
GameSA-1845-UwSen Gr 3
Team ATwente Buzzards (wU22) 16
Team BBSV Wulfen (wU22)32 
TOwSen Frankfurt & Friends
GameSA-1845-VBmSen Q 1-16
Team AUSV Jena 1 35
Team BTurnklubb38 
TOwSen VfL AstroLadies Bochum
GameSA-1900-VA13mSe Gr 1
Team A4ofakind 20
Team BAdvanced Chemistry21 
TO3m18 Royal Dogz
GameSA-1900-VA23mSe Gr 2
Team A104supersonics 21
Team BJugos17 
TO3m18 BeuterRepresent
GameSA-1930-CmU22 Gr 1
Team ATurnklubb 41
Team BUBC Münster42 
TOwSen Innsbruck Reunion
GameSA-1930-DwSen Gr 1
Team AWalddörfer SV 11
Team BGeorginas33 
TOwSen Baller Babes
GameSA-1930-FwSen Gr 1
Team AUAB Wien 14
Team BUSV Jena21 
TOwSen BG Zehlendorf 1
GameSA-1930-KwSen Gr 6
Team AWeddinger Wiesel 28
Team BDouble Dribblers43 
TOxSen TuS Lichterfelde
GameSA-1930-LAwU14 Gr 2
Team ABC Marburg 26
Team BHorsens IC39 
TOmU18 BC Hellenen
GameSA-1930-LBwU14 Gr 2
Team ACB Recklinghausen 80
Team BBBC Coburg (aK)8  
TOmU14 Dresden Titans 1
GameSA-1930-QAwU14 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 33
Team BWalddörfer SV25 
TOmU14 SG Bergische Löwen
GameSA-1930-QBmU16 Gr 3
Team ATuS Bothfeld 30
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 19  
TOmU16 Hertener Löwen (aK)
GameSA-1930-QCmU18 Gr 1
Team ATuRa Harksheide 2 28
Team BBC Marburg59 
TOmU18 Certified Ballers
GameSA-1930-QDmU18 Gr 2
Team ATurn Klubb zu Hannover 38
Team BBerliner SC20 
TOmU18 TuRa Harksheide 1
GameSA-1930-UwSen Gr 3
Team ACity Basket Berlin 20
Team BHürther BC (wU22)43 
TOwSen BSV Wulfen (wU22)
GameSA-1930-VA13mSe Gr 1
Team AViet Cypher  0
Team BIsetia20 
TO3mSe Advanced Chemistry
GameSA-1930-VA23mSe Gr 4
Team AAPM 14
Team BCertified Men Lover22 
TO3mSe Jugos
GameSA-1930-VBmU22 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 14
Team BBG Zehlendorf 242 
TOmSen Turnklubb
GameSA-2000-VA13mSe Gr 3
Team ABBV 1  9
Team B3X3 Berlin21 
TO3mSe Isetia
GameSA-2000-VA23mSe Gr 2
Team APlayground Movement  9
Team BIsetia Potiad20 
TO3mSe Certified Men Lover
GameSA-2015-CmSen Q 1-16
Team AJam & Jelly 41
Team BDie Seitenstecher35 
TOmU22 UBC Münster
GameSA-2015-DmSen Q 1-16
Team ARuhrpottBallers 74
Team BAMTV Hamburg40 
TOwSen Georginas
GameSA-2015-FmSen Q 1-16
Team ADresden Titans 1 30
Team BBTB Royals Oldenburg52 
TOwSen USV Jena
GameSA-2015-KmSen Q 1-16
Team ABramfelder SV 2 20
Team BOTB's Finest0  
TOwSen Double Dribblers
GameSA-2015-LAmU16 Gr 2
Team ABBC Coburg 29
Team BUBC Münster39 
TOwU14 Horsens IC
GameSA-2015-LBmU16 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 44
Team BAMTV Hamburg 126 
TOwU14 BBC Coburg (aK)
GameSA-2015-QAmU16 Gr 4
Team ADJK TUSA 06 Düsseldorf 2 17
Team BJade Giants78 
TOwU14 Walddörfer SV
GameSA-2015-QBmU16 Gr 4
Team AMistelbach Mustangs 56
Team BAMTV Hamburg 24  
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
GameSA-2015-QCwU18 Gr 1
Team ABSD Dresden 42
Team BTSV Jahn Freising9  
TOmU18 BC Marburg
GameSA-2015-QDwU18 Gr 1
Team ABG Bonn 26
Team BBG Zehlendorf48 
TOmU18 Berliner SC
GameSA-2015-UmSen Q 1-16
Team ABuslenker Basketball 66
Team BFeierleiter34 
TOwSen Hürther BC (wU22)
GameSA-2030-VA13mSe Gr 3
Team AHeartBallerz 11
Team BAirboys12 
TO3mSe 3X3 Berlin
GameSA-2030-VA23mSe Gr 4
Team ATeam Skorpion  0
Team BRoyal Dogz20 
TO3mSe Isetia Potiad
GameSA-2100-DwSen Gr 4
Team AVfB Hermsdorf 55
Team BElmshorner MTV4  
TOmSen AMTV Hamburg
GameSA-2100-FmSen Q 1-16
Team AATV Halt 20
Team BDie Elektriker46 
TOmSen BTB Royals Oldenburg
GameSA-2100-KmSen Q 1-16
Team ANandor´s Truppe 69
Team BBG Zehlendorf 136 
TOmSen OTB's Finest
GameSA-2100-LAmU16 Gr 3
Team ABG Zehlendorf 3 15
Team BTuRa Harksheide45 
TOmU16 UBC Münster
GameSA-2100-LBmU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 60
Team BATV Haltern von 188234 
TOmU16 AMTV Hamburg 1
GameSA-2100-QAwU16 Gr 1
Team ALadyBaskets Jena 20
Team BBG Harburg-Hittfeld21 
TOmU16 Jade Giants
GameSA-2100-QBwU16 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 21
Team BTuS Lichterfelde28 
TOmU16 AMTV Hamburg 2
GameSA-2100-QCwU18 Gr 1
Team ABC Marburg 48
Team BWalddörfer SV32 
TOwU18 TSV Jahn Freising
GameSA-2100-QDwU18 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 30
Team BSG Bergische Löwen16 
TOwU18 BG Zehlendorf
Sunday 05.06.22
GameSO-0900-CmU22 Gr 1
Team ATurnklubb 48
Team BAMTV Hamburg22 
TOmU22 BG Zehlendorf 1
GameSO-0900-DxSen Gr 1
Team ATuS Lichterfelde 43
Team BHere for Beer61 
TOxSen SpVgg Ostbad
GameSO-0900-FxSen Gr 1
Team ABasketball Berlin Süd 36
Team BBG Zehlendorf53 
TOwSen Walddörfer SV
GameSO-0900-HxU10 Gr 1
Team ABBC Coburg 41
Team BBG Zehlendorf 138 
TOwU12 Horsens IC (aK)
GameSO-0900-KwSen Gr B
Team ABSV Wulfen (wU22) 17
Team BBaller Babes36 
TOwSen SC Ottensen
GameSO-0900-LAmU14 Gr 4
Team ATuRa Harksheide 91
Team BFriedenauer TSC6  
TOmU12 BG Zehlendorf 1
GameSO-0900-LBmU14 Gr 3
Team AUSC Magdeburg 22
Team BUBC Münster41 
TOmU18 BG Zehlendorf
GameSO-0900-PAxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 2 55
Team BRSV Eintracht 10 
TOmU12 RSV Eintracht
GameSO-0900-PBwU12 Gr 1
Team ABerliner SC  7
Team BBG Zehlendorf52 
TOmU14 BG Zehlendorf 3
GameSO-0900-QAwU14 Gr 1
Team AWalddörfer SV 14
Team BBG Zehlendorf35 
TOmU14 BG Zehlendorf 2
GameSO-0900-QBwU14 Gr 1
Team ATSV Jahn Freising 36
Team BEintracht Frankfurt29 
TOmU14 BG Zehlendorf 1
GameSO-0900-QCmU14 Gr 1
Team AUSV Potsdam 28
Team BUSV Jena26 
TOmU14 Walddörfer SV
GameSO-0900-QDwU18 Gr 1
Team ATSV Jahn Freising 17
Team BEintracht Frankfurt59 
TOwU18 BC Marburg
GameSO-0900-UmSen Gr B
Team ATwente Buzzards 28
Team BBramfelder SV 127 
TOmSen Lost LT
GameSO-0945-CmU22 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 25
Team BBerlin Vipers22 
TOmU22 AMTV Hamburg
GameSO-0945-DxSen Gr 1
Team ASpVgg Ostbad 47
Team BBarmer TV46 
TOxSen Here for Beer
GameSO-0945-FwSen Gr D
Team AWalddörfer SV 18
Team BBG Harburg-Hittfeld36 
TOxSen BG Zehlendorf
GameSO-0945-HwU12 Gr 1
Team AHorsens IC (aK) 43
Team BWalddörfer SV16 
TOxU10 BG Zehlendorf 1
GameSO-0945-KwSen Gr A
Team ASC Ottensen 16
Team BUAB Wien21 
TOwSen Baller Babes
GameSO-0945-LAmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 56
Team BFreibeuter 201024 
TOmU14 Friedenauer TSC
GameSO-0945-LBmU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 53
Team BCertified Ballers48 
TOmU14 UBC Münster
GameSO-0945-PAmU12 Gr 1
Team ARSV Eintracht 50
Team BHellas Basket19 
TOxU10 RSV Eintracht
GameSO-0945-PBmU14 Gr 3
Team ABG Zehlendorf 3 26
Team BEintracht Frankfurt43 
TOwU12 BG Zehlendorf
GameSO-0945-QAmU14 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 26
Team BSG Bergische Löwen24 
TOwU14 BG Zehlendorf
GameSO-0945-QBmU14 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 62
Team BBerliner SC20 
TOwU14 Eintracht Frankfurt
GameSO-0945-QCmU14 Gr 2
Team AWalddörfer SV 10
Team BSkovbakken Bears58 
TOmU14 USV Jena
GameSO-0945-QDwU18 Gr 1
Team ABC Marburg 51
Team BBG Bonn17 
TOwU18 Eintracht Frankfurt
GameSO-0945-UmSen Gr C
Team ALost LT 53
Team BRSV Zweitracht43 
TOmSen Bramfelder SV 1
GameSO-0945-VBmSen Gr A
Team ABG Zehlendorf 3 32
Team BJade Giants40 
TOmSen Jam & Jelly
GameSO-1000-VA13m18 Pl 1-8
Team ARoyal Dogz 19
Team BRSV Eintracht6  
TO3m18 Berlin 1
GameSO-1000-VA23m18 Pl 1-8
Team ABerlin 3  9
Team BHoopers12 
TO3m18 Dudu Berlin
GameSO-1030-CwSen Pl 1-16
Team AJade Giants 22
Team BGeorginas31 
TOmU22 Berlin Vipers
GameSO-1030-DwSen Pl 1-16
Team AFrankfurt & Friends 33
Team BIG Börckfreg/Lammrum26 
TOxSen Barmer TV
GameSO-1030-FmSen Pl 1-16
Team ARuhrpottBallers 26
Team BBGZ & Friends50 
TOwSen BG Harburg-Hittfeld
GameSO-1030-HmU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf (aK) 4 36
Team BAMTV Hamburg17 
TOwU12 Walddörfer SV
GameSO-1030-KwSen Gr C
Team ADynamo Tresen 45
Team BTwente Buzzards (wU22)22 
TOwSen UAB Wien
GameSO-1030-LAmU16 Pl 9-16
Team ABG Zehlendorf 3 28
Team BBBC Coburg34 
TOmU12 Freibeuter 2010
GameSO-1030-LBmU16 Pl 1-8
Team ATuS Bothfeld 33
Team BUBC Münster34 
TOmU18 Certified Ballers
GameSO-1030-PAmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf 2 12
Team BSG Bergische Löwen48 
TOmU12 Hellas Basket
GameSO-1030-PBmU12 Gr 2
Team AWeddinger Wiesel 47
Team BWalddörfer SV18 
TOmU14 Eintracht Frankfurt
GameSO-1030-QAmU16 Pl 9-16
Team AAMTV Hamburg 2 19
Team BWalddörfer SV51 
TOmU14 SG Bergische Löwen
GameSO-1030-QBmU18 Gr 2
Team ATuRa Harksheide 1 31
Team BBC Hellenen11 
TOmU14 Berliner SC
GameSO-1030-QCmU16 Pl 1-8
Team AJade Giants 19
Team BSkovbakken Bears70 
TOmU14 Skovbakken Bears
GameSO-1030-QDmU18 Gr 2
Team ATurn Klubb zu Hannover 53
Team BAMTV Hamburg26 
TOwU18 BG Bonn
GameSO-1030-UmSen Gr D
Team ATuRa Harksheide 24
Team BAhrensburger TSV28 
TOmSen RSV Zweitracht
GameSO-1030-VA13m18 Pl 1-8
Team ABerlin 1 11
Team BBeuterRepresent10 
TO3m18 RSV Eintracht
GameSO-1030-VA23m18 Pl 1-8
Team ADudu Berlin 21
Team BBerlin 23  
TO3m18 Hoopers
GameSO-1030-VBmSen Pl 1-16
Team AJam & Jelly 31
Team BFrecher Joghurt41 
TOmSen Jade Giants
GameSO-1100-VA13mSe Pl 1-8
Team AIsetia 22
Team BBBV 18  
TO3m18 BeuterRepresent
GameSO-1100-VA23mSe Pl 1-8
Team ARoyal Dogz 17
Team BIsetia Potiad19 
TO3m18 Berlin 2
GameSO-1115-CwSen Pl 1-16
Team AGV Waltrop  5
Team BU7trifftU8 61 
TOwSen Georginas
GameSO-1115-DwSen Pl 1-16
Team ABG Zehlendorf 2 24
Team BVfL AstroLadies Bochum40 
TOwSen IG Börckfreg/Lammrum
GameSO-1115-FwSen Pl 1-16
Team AUSV Jena 19
Team BBG Zehlendorf 149 
TOmSen BGZ & Friends
GameSO-1115-HmU12 Gr 2
Team ABG Zehlendorf (aK) 3 21
Team BBerliner SC24 
TOmU12 AMTV Hamburg
GameSO-1115-KwSen Pl 1-16
Team ACity Basket Berlin 35
Team BElektriker36 
TOwSen Twente Buzzards (wU22)
GameSO-1115-LAmU16 Pl 9-16
Team AAMTV Hamburg 1 40
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 136 
TOmU16 BBC Coburg
GameSO-1115-LBmU16 Pl 1-8
Team ABG Zehlendorf 2 37
Team BTuRa Harksheide29 
TOmU16 UBC Münster
GameSO-1115-PAwU14 Gr 2
Team AHorsens IC 29
Team BLadyBaskets Jena23 
TOmU12 SG Bergische Löwen
GameSO-1115-PBwU14 Gr 2
Team ABC Marburg 36
Team BCB Recklinghausen35 
TOmU12 Walddörfer SV
GameSO-1115-QAmU16 Pl 9-16
Team AHertener Löwen (aK) 26
Team BDJK TUSA 06 Düsseldorf 222 
TOmU16 Walddörfer SV
GameSO-1115-QBmU18 Gr 2
Team ABerliner SC 34
Team BTwente Buzzards26 
TOmU18 BC Hellenen
GameSO-1115-QCmU16 Pl 1-8
Team ABG Zehlendorf 1 26
Team BMistelbach Mustangs46 
TOmU16 Skovbakken Bears
GameSO-1115-QDmU18 Gr 1
Team AUSV Halle Rhinos 38
Team BTuRa Harksheide 224 
TOmU18 AMTV Hamburg
GameSO-1115-UmSen Pl 1-16
Team ABuslenker Basketball 34
Team BLead42 
TOmSen Ahrensburger TSV
GameSO-1115-VBmSen Pl 1-16
Team ATurnklubb 27
Team BRSV Eintracht47 
TOmSen Frecher Joghurt
GameSO-1130-VA13mSe Pl 1-8
Team A104supersonics 15
Team BCertified Men Lover13 
TO3mSe BBV 1
GameSO-1130-VA23mSe Pl 1-8
Team A3X3 Berlin 21
Team BAdvanced Chemistry13 
TO3mSe Isetia Potiad
GameSO-1200-CwSen Pl 1-16
Team ADouble Dribblers 24
Team BHürther BC (wU22)38 
TOwSen U7trifftU8
GameSO-1200-DwSen Pl 1-16
Team AInnsbruck Reunion  42
Team BVfB Hermsdorf25 
TOwSen VfL AstroLadies Bochum
GameSO-1200-FxSen Gr 1
Team ABG Zehlendorf 42
Team BHere for Beer24 
TOwSen BG Zehlendorf 1
GameSO-1200-HxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 2 39
Team BBG Zehlendorf 117 
TOmU12 Berliner SC
GameSO-1200-KmSen Pl 1-16
Team ADie Elektriker 43
Team BETB SW Essen49 
TOwSen Elektriker
GameSO-1200-LAmU14 Gr 4
Team ABG Bonn 47
Team BTuRa Harksheide43 
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 1
GameSO-1200-LBmU14 Gr 3
Team ADresden Titans 2 31
Team BUSC Magdeburg14 
TOmU16 TuRa Harksheide
GameSO-1200-PAxU10 Gr 1
Team ARSV Eintracht  30
Team BBBC Coburg48 
TOwU14 LadyBaskets Jena
GameSO-1200-PBmU14 Gr 4
Team ABG Zehlendorf 4  7
Team BDresden Titans 152 
TOwU14 CB Recklinghausen
GameSO-1200-QAwU14 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 14
Team BTSV Jahn Freising43 
TOmU16 DJK TUSA 06 Düsseldorf 2
GameSO-1200-QBmU18 Gr 1
Team AATV Haltern von 1882 35
Team BBC Marburg40 
TOmU18 Twente Buzzards
GameSO-1200-QCmU14 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 36
Team BUSV Potsdam38 
TOmU16 Mistelbach Mustangs
GameSO-1200-QDwU18 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 39
Team BSG Bergische Löwen29 
TOmU18 TuRa Harksheide 2
GameSO-1200-UwSen Gr B
Team AElmshorner MTV 15
Team BBSV Wulfen (wU22)28 
TOmSen Lead
GameSO-1200-VA13m18 Pl 5-8
Team ABeuterRepresent 21
Team BBerlin 27  
TO3mSe Certified Men Lover
GameSO-1200-VA23m18 Pl 5-8
Team ARSV Eintracht 11
Team BBerlin 320 
TO3mSe Advanced Chemistry
GameSO-1200-VBmSen Gr B
Team ABramfelder SV 1 21
Team B5 Fouls für 1 Hallelujah29 
TOmSen RSV Eintracht
GameSO-1230-VA13m18 Pl 1-4
Team ARoyal Dogz 22
Team BHoopers13 
TO3m18 Berlin 2
GameSO-1230-VA23m18 Pl 1-4
Team ABerlin 1  5
Team BDudu Berlin21 
TO3m18 Berlin 3
GameSO-1245-CmSen Gr A
Team AJade Giants 51
Team BDynamo Tresen39 
TOwSen Hürther BC (wU22)
GameSO-1245-DmSen Pl 1-16
Team ABTB Royals Oldenburg 28
Team BMondstein Seeadler24 
TOwSen VfB Hermsdorf
GameSO-1245-FmSen Pl 17-24
Team AUSV Jena 1 21
Team BBG Zehlendorf 138 
TOxSen Here for Beer
GameSO-1245-HmU12 Gr 1
Team AHellas Basket 13
Team BBG Zehlendorf 174 
TOxU10 BG Zehlendorf 1
GameSO-1245-KmSen Pl 1-16
Team ANandor´s Truppe 44
Team BDresden Titans 220 
TOmSen ETB SW Essen
GameSO-1245-LAwU18 Gr 1
Team ABC Marburg 35
Team BEintracht Frankfurt52 
TOmU14 TuRa Harksheide
GameSO-1245-LBwU16 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 12
Team BBG Harburg-Hittfeld27 
TOmU14 USC Magdeburg
GameSO-1245-PAwU12 Gr 1
Team AWalddörfer SV 26
Team BBG Zehlendorf37 
TOxU10 BBC Coburg
GameSO-1245-PBwU12 Gr 1
Team ABerliner SC  3
Team BHorsens IC (aK)74 
TOmU14 Dresden Titans 1
GameSO-1245-QAmU14 Gr 2
Team AFreibeuter 2010 36
Team BWalddörfer SV15 
TOwU14 TSV Jahn Freising
GameSO-1245-QBwU18 Gr 1
Team AWalddörfer SV 50
Team BTSV Jahn Freising24 
TOmU18 BC Marburg
GameSO-1245-QCwU18 Gr 1
Team ABG Bonn 23
Team BBSD Dresden38 
TOmU14 USV Potsdam
GameSO-1245-QDmSen Pl 1-16
Team ABramfelder SV 2 26
Team BBG Zehlendorf 239 
TOwU18 SG Bergische Löwen
GameSO-1245-UmSen Pl 17-24
Team AFeierleiter 35
Team BDresden Titans 129 
TOwSen BSV Wulfen (wU22)
GameSO-1245-VBmU22 Gr 1
Team ABerlin Vipers 18
Team BBG Zehlendorf 237 
TOmSen 5 Fouls für 1 Hallelujah
GameSO-1300-VA13mSe Pl 1-4
Team AIsetia 13
Team BIsetia Potiad17 
TO3m18 Hoopers
GameSO-1300-VA23mSe Pl 1-4
Team A104supersonics 14
Team B3X3 Berlin17 
TO3m18 Dudu Berlin
GameSO-1330-CxSen Gr 1
Team ABarmer TV 49
Team BTuS Lichterfelde53 
TOmSen Dynamo Tresen
GameSO-1330-DwSen Gr D
Team ABG Harburg-Hittfeld 26
Team BTwente Buzzards29 
TOmSen Mondstein Seeadler
GameSO-1330-FwSen Pl 1-8
Team AGeorginas 17
Team BFrankfurt & Friends46 
TOmSen BG Zehlendorf 1
GameSO-1330-HmU12 Gr 1
Team AFreibeuter 2010 31
Team BBG Zehlendorf (aK) 426 
TOmU12 BG Zehlendorf 1
GameSO-1330-KwSen Gr A
Team AUAB Wien 25
Team BBramfelder SV36 
TOmSen Dresden Titans 2
GameSO-1330-LAmU12 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 31
Team BRSV Eintracht51 
TOwU18 Eintracht Frankfurt
GameSO-1330-LBmU12 Gr 2
Team ABerliner SC 29
Team BWeddinger Wiesel28 
TOwU16 BG Harburg-Hittfeld
GameSO-1330-QAwU16 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 20
Team BBG Hamburg West23 
TOmU14 Walddörfer SV
GameSO-1330-QBmU18 Gr 2
Team AAMTV Hamburg 11
Team BTuRa Harksheide 138 
TOwU18 TSV Jahn Freising
GameSO-1330-QCmU16 Pl 1-4
Team ASkovbakken Bears 52
Team BUBC Münster40 
TOwU18 BSD Dresden
GameSO-1330-QDwSen Gr C
Team AWeddinger Wiesel 41
Team BDynamo Tresen54 
TOmSen BG Zehlendorf 2
GameSO-1330-UmSen Gr C
Team ARSV Zweitracht 61
Team BUSV Jena 212 
TOmSen Dresden Titans 1
GameSO-1330-VA13m18 Pl 5
Team ABeuterRepresent 12
Team BBerlin 316 
TO3mSe Isetia Potiad
GameSO-1330-VA23m18 Pl 7
Team ABerlin 2  9
Team BRSV Eintracht21 
TO3mSe 3X3 Berlin
GameSO-1330-VBmSen Gr D
Team AWalddörfer SV 23
Team BTuRa Harksheide27 
TOmU22 BG Zehlendorf 2
GameSO-1400-VA13m18 Pl 3
Team AHoopers 20
Team BBerlin 114 
TO3m18 Berlin 3
GameSO-1400-VA23mSe Pl 3
Team AIsetia 18
Team B104supersonics16 
TO3m18 RSV Eintracht
GameSO-1415-CxSen Gr 1
Team ASpVgg Ostbad 50
Team BBasketball Berlin Süd38 
TOxSen TuS Lichterfelde
GameSO-1415-DwSen Pl 9-16
Team AIG Börckfreg/Lammrum 47
Team BJade Giants30 
TOwSen Twente Buzzards
GameSO-1415-FwSen Pl 9-16
Team AUSV Jena  8
Team BBG Zehlendorf 234 
TOwSen Frankfurt & Friends
GameSO-1415-HmU12 Gr 2
Team ASG Bergische Löwen 27
Team BBG Zehlendorf (aK) 330 
TOmU12 BG Zehlendorf (aK) 4
GameSO-1415-KwSen Pl 1-8
Team AVfL AstroLadies Bochum 32
Team BBG Zehlendorf 139 
TOwSen Bramfelder SV
GameSO-1415-LAmU12 Gr 2
Team AWalddörfer SV 19
Team BBG Zehlendorf 233 
TOmU12 RSV Eintracht
GameSO-1415-LBmU18 Gr 2
Team ABC Hellenen 34
Team BBerliner SC15 
TOmU12 Weddinger Wiesel
GameSO-1415-QAwU16 Gr 1
Team ATuS Lichterfelde 42
Team BLadyBaskets Jena10 
TOwU16 BG Hamburg West
GameSO-1415-QBmU18 Gr 2
Team ATwente Buzzards 13
Team BTurn Klubb zu Hannover55 
TOmU18 TuRa Harksheide 1
GameSO-1415-QCmU16 Pl 1-4
Team ABG Zehlendorf 2 32
Team BMistelbach Mustangs31 
TOmU16 UBC Münster
GameSO-1415-QDwSen Pl 1-8
Team AU7trifftU8  31
Team BElektriker14 
TOwSen Dynamo Tresen
GameSO-1415-UwSen Pl 9-16
Team ACity Basket Berlin 34
Team BGV Waltrop36 
TOmSen USV Jena 2
GameSO-1415-VBmU22 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 12
Team BUBC Münster49 
TOmSen TuRa Harksheide
GameSO-1430-VA13wSe Pl 1
Team AThe brides 19
Team BBerlin 118 
TOBG ZEHLENDORF
GameSO-1500-CmU22 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 19
Team BTurnklubb26 
TOxSen Basketball Berlin Süd
GameSO-1500-DmSen Pl 17-24
Team AOTB's Finest 43
Team BATV Halt14 
TOwSen Jade Giants
GameSO-1500-FmSen Pl 1-8
Team ABGZ & Friends 38
Team BFrecher Joghurt29 
TOwSen BG Zehlendorf 2
GameSO-1500-HxU10 Gr 1
Team ABBC Coburg 39
Team BBG Zehlendorf 258 
TOmU12 BG Zehlendorf (aK) 3
GameSO-1500-KwSen Pl 1-8
Team AHürther BC (wU22) 22
Team BInnsbruck Reunion 37 
TOwSen BG Zehlendorf 1
GameSO-1500-LAmU14 Pl 1-8
Team ABG Bonn 53
Team BBG Zehlendorf 163 
TOmU12 BG Zehlendorf 2
GameSO-1500-LBmU18 Gr 1
Team ACertified Ballers 65
Team BATV Haltern von 188238 
TOmU18 Berliner SC
GameSO-1500-QAwU14 Gr A
Team ABC Marburg 34
Team BSG Bergische Löwen4  
TOwU16 LadyBaskets Jena
GameSO-1500-QBmU14 Pl 1-8
Team AUSV Potsdam 15
Team BDresden Titans 160 
TOmU18 Turn Klubb zu Hannover
GameSO-1500-QCwU14 Gr A
Team ABBC Coburg (aK)  6
Team BEintracht Frankfurt72 
TOmU16 Mistelbach Mustangs
GameSO-1500-QDmSen Pl 17-24
Team AAMTV Hamburg 32
Team BDie Seitenstecher51 
TOwSen Elektriker
GameSO-1500-UwSen Pl 9-16
Team AVfB Hermsdorf 30
Team BDouble Dribblers34 
TOwSen GV Waltrop
GameSO-1500-VA13m18 Pl 1
Team ARoyal Dogz 16
Team BDudu Berlin18 
TOBG ZEHLENDORF
GameSO-1500-VBmSen Gr B
Team A5 Fouls für 1 Hallelujah 23
Team BTwente Buzzards36 
TOmU22 UBC Münster
GameSO-1530-VA13mSe Pl 1
Team AIsetia Potiad 21
Team B3X3 Berlin20 
TOBG ZEHLENDORF
GameSO-1545-CmSen Pl 9-16
Team AMondstein Seeadler 61
Team BBuslenker Basketball62 
TOmU22 Turnklubb
GameSO-1545-DmSen Pl 1-8
Team ARSV Eintracht 55
Team BNandor´s Truppe40 
TOmSen ATV Halt
GameSO-1545-FmSen Pl 9-16
Team ADresden Titans 2 22
Team BTurnklubb26 
TOmSen Frecher Joghurt
GameSO-1545-HxU10 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 1 20
Team BRSV Eintracht 34 
TOxU10 BG Zehlendorf 2
GameSO-1545-KmSen Pl 1-8
Team ABG Zehlendorf 2 42
Team BETB SW Essen49 
TOwSen Innsbruck Reunion
GameSO-1545-LAmU14 Pl 1-8
Team ADresden Titans 2 26
Team BSkovbakken Bears54 
TOmU14 BG Zehlendorf 1
GameSO-1545-LBmU18 Gr 1
Team ATuRa Harksheide 2 22
Team BBG Zehlendorf65 
TOmU18 ATV Haltern von 1882
GameSO-1545-QAwU14 Gr A
Team ALadyBaskets Jena 36
Team BWalddörfer SV23 
TOwU14 SG Bergische Löwen
GameSO-1545-QBmU14 Pl 1-8
Team ASG Bergische Löwen 30
Team BEintracht Frankfurt42 
TOmU14 Dresden Titans 1
GameSO-1545-QCmU18 Gr 1
Team ABC Marburg 22
Team BUSV Halle Rhinos44 
TOwU14 Eintracht Frankfurt
GameSO-1545-QDwSen Gr B
Team ABaller Babes 50
Team BElmshorner MTV17 
TOmSen Die Seitenstecher
GameSO-1545-UmSen Pl 1-8
Team ALead 60
Team BBTB Royals Oldenburg29 
TOwSen Double Dribblers
GameSO-1545-VBmU22 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 2 32
Team BUBC Münster44 
TOmSen Twente Buzzards
GameSO-1630-CmSen Pl 17-20
Team AFeierleiter 26
Team BBG Zehlendorf 125 
TOmSen Buslenker Basketball
GameSO-1630-DmSen Pl 9-16
Team ADie Elektriker 51
Team BBramfelder SV 250 
TOmSen Nandor´s Truppe
GameSO-1630-FwSen Gr A
Team ABramfelder SV 33
Team BSC Ottensen15 
TOmSen Turnklubb
GameSO-1630-HwU12 Gr 1
Team AWalddörfer SV 61
Team BBerliner SC14 
TOxU10 RSV Eintracht
GameSO-1630-KmSen Pl 9-16
Team AJam & Jelly 33
Team BRuhrpottBallers40 
TOmSen ETB SW Essen
GameSO-1630-LAwU18 Gr 1
Team AEintracht Frankfurt 56
Team BBG Bonn32 
TOmU14 Skovbakken Bears
GameSO-1630-LBwU18 Gr 1
Team ABSD Dresden 15
Team BWalddörfer SV29 
TOmU18 BG Zehlendorf
GameSO-1630-QAmU14 Pl 13-16
Team ABG Zehlendorf 4 20
Team BAMTV Hamburg37 
TOwU14 Walddörfer SV
GameSO-1630-QBwU14 Pl 1-4
Team ABG Zehlendorf 35
Team BCB Recklinghausen12 
TOmU14 Eintracht Frankfurt
GameSO-1630-QCwU18 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 24
Team BBC Marburg55 
TOmU18 USV Halle Rhinos
GameSO-1630-QDmSen Gr C
Team AUSV Jena 2 23
Team BLost LT50 
TOwSen Elmshorner MTV
GameSO-1630-UmSen Gr D
Team AAhrensburger TSV 35
Team BWalddörfer SV29 
TOmSen BTB Royals Oldenburg
GameSO-1630-VBmSen Gr A
Team ADynamo Tresen 39
Team BBG Zehlendorf 347 
TOmU22 UBC Münster
GameSO-1715-CwSen Gr D
Team ATwente Buzzards 39
Team BWalddörfer SV19 
TOmSen BG Zehlendorf 1
GameSO-1715-DwSen Gr C
Team ATwente Buzzards (wU22) 16
Team BWeddinger Wiesel38 
TOmSen Bramfelder SV 2
GameSO-1715-FmSen Pl 21-24
Team AUSV Jena 1 40
Team BDresden Titans 136 
TOwSen SC Ottensen
GameSO-1715-HwU12 Gr 1
Team ABG Zehlendorf 16
Team BHorsens IC (aK)27 
TOwU12 Berliner SC
GameSO-1715-KwSen Pl 5-8
Team AVfL AstroLadies Bochum 52
Team BElektriker21 
TOmSen RuhrpottBallers
GameSO-1715-LAmU12 Pl 1-4
Team AWeddinger Wiesel 25
Team BBG Zehlendorf 158 
TOwU18 BG Bonn
GameSO-1715-LBmU12 Pl 1-4
Team AFreibeuter 2010 14
Team BBerliner SC44 
TOwU18 Walddörfer SV
GameSO-1715-QAmU14 Pl 17-20
Team ABerliner SC 53
Team BFriedenauer TSC5  
TOmU14 AMTV Hamburg
GameSO-1715-QBwU14 Pl 1-4
Team AHorsens IC 19
Team BTSV Jahn Freising23 
TOwU14 CB Recklinghausen
GameSO-1715-QCwU18 Gr 1
Team ATSV Jahn Freising  2
Team BBG Zehlendorf34 
TOwU18 BC Marburg
GameSO-1715-QDwSen Pl 13-16
Team AUSV Jena 26
Team BCity Basket Berlin40 
TOmSen Lost LT
GameSO-1715-UwSen Pl 9-12
Team AGV Waltrop 22
Team BBG Zehlendorf 234 
TOmSen Walddörfer SV
GameSO-1715-VBmU22 Gr 1
Team AUBC Münster 46
Team BBerlin Vipers11 
TOmSen BG Zehlendorf 3
GameSO-1800-CwSen Pl 5-8
Team AHürther BC (wU22)  0
Team BGeorginas20 
TOwSen Walddörfer SV
GameSO-1800-DmSen Pl 17-20
Team AOTB's Finest 47
Team BDie Seitenstecher43 
TOwSen Weddinger Wiesel
GameSO-1800-FwSen Pl 1-4
Team AU7trifftU8  19
Team BBG Zehlendorf 120 
TOmSen Dresden Titans 1
GameSO-1800-KwSen Pl 1-4
Team AFrankfurt & Friends 36
Team BInnsbruck Reunion 24 
TOwSen Elektriker
GameSO-1800-LAwU16 Gr 1
Team ASG Bergische Löwen 12
Team BEintracht Frankfurt40 
TOmU12 BG Zehlendorf 1
GameSO-1800-LBwU16 Gr 1
Team ABG Hamburg West 48
Team BLadyBaskets Jena25 
TOmU12 Berliner SC
GameSO-1800-QAmU14 Pl 13-16
Team AFreibeuter 2010 37
Team BUBC Münster30 
TOmU14 Friedenauer TSC
GameSO-1800-QBmU14 Pl 17-20
Team AUSC Magdeburg 44
Team BWalddörfer SV40 
TOwU14 TSV Jahn Freising
GameSO-1800-QCmU14 Pl 9-12
Team ABG Zehlendorf 3 22
Team BBG Zehlendorf 250 
TOwU18 BG Zehlendorf
GameSO-1800-QDwSen Pl 13-16
Team AVfB Hermsdorf 54
Team BJade Giants8  
TOwSen City Basket Berlin
GameSO-1800-UwSen Pl 9-12
Team AIG Börckfreg/Lammrum 25
Team BDouble Dribblers54 
TOwSen BG Zehlendorf 2
GameSO-1800-VBmU22 Gr 1
Team ATurnklubb 36
Team BBG Zehlendorf 237 
TOmU22 Berlin Vipers
GameSO-1845-CmU22 Gr 1
Team AAMTV Hamburg 26
Team BBG Zehlendorf 135 
TOwSen Georginas
GameSO-1845-DwSen Pl 17-20
Team ABramfelder SV 37
Team BBaller Babes39 
TOmSen Die Seitenstecher
GameSO-1845-FmSen Pl 1-4
Team AETB SW Essen 41
Team BBGZ & Friends45 
TOwSen BG Zehlendorf 1
GameSO-1845-KmSen Pl 1-4
Team ALead 35
Team BRSV Eintracht58 
TOwSen Innsbruck Reunion
GameSO-1845-LBmU14 Pl 9-12
Team AUSV Jena 28
Team BTuRa Harksheide40 
TOwU16 LadyBaskets Jena
GameSO-1845-QAmU14 Pl 5-8
Team ADresden Titans 2 20
Team BBG Bonn57 
TOmU14 UBC Münster
GameSO-1845-QBmU18 Pl 1-4
Team ATurn Klubb zu Hannover 31
Team BBG Zehlendorf69 
TOmU14 Walddörfer SV
Game